W domu jest wszystko w porządku jestem śmiały i wyluzowany, z czego to wynika? W pracy jest wszystko w porządku na początku potrafię ruszyć z buta, lecz potem coś się dzieje pustka w głowie, chęć zmiany pracy bo zaraz mogę wpaść w dół i wszystko zacznie się powtarzać tego się boję, wybiorę się na pewno na psychoterapie bo czuję że coś jest na rzeczy co mnie hamuje i karze się wycofać tylko ja nie wiem co to tak do końca jest...dziękuję za odpowiedzi
 Tomasz Wrocławski
Tomasz Wrocławski
Psychoterapeuta
Wrocław
Właśnie. Co zacznie się powtarzać ? Potrzeby zmian i udoskonaleń, których nie da się wprowadzić ? Uczucie kręcenia się w kółko ? Szklany sufit ? Taka sobie atmosfera w pracy ?

 Agnieszka Fiszer
Agnieszka Fiszer
Psycholog, Psychoterapeuta
Katowice
Mam wrażenie że ma Pan natłok myśli, zadaje sobie pan dużo pytań i szuka na nie odpowiedzi, chce lepiej poznac siebie i swoje motywacje.W Pana emocjach dostrzegam chwiejnosc i zmienność. Spotkanie z psychologiem czy terapeuta może pomóc uporządkować te myśli i przyjrzeć się sobie , swoim potrzebom.

mgr Bożena Andrzejak
mgr Bożena Andrzejak
Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Ma Pan słuszną intuicję, że w tej sytuacji warto wybrać się na konsultacje u psychoterapeuty. Warto też odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Co konkretnie sprawia, że czuje się Pan dyskomfortowo? Co sie powtarza? Co by Pan chciał zmienić? Kiedy to się zaczęło? Odpowiedzi na te pytania zapewne pomogą Panu dokonać zmiany, choć samemu może być trudno je znaleźć i może to długo trwać. Warto więc sięgnąć po fachową pomoc i porozmawiać.

 Katarzyna Kuzioła
Katarzyna Kuzioła
Psychoterapeuta
Łęczna
Wierzę że psychoterapia to dobra droga aby zacząć poszukiwać odpowiedzi

mgr Natalia Szymańska
mgr Natalia Szymańska
Psycholog, Psycholog dziecięcy, Psychoterapeuta
Skórzewo
Dzień dobry,
trudno stwierdzić cokolwiek zaocznie, bez rozmowy z Panem i szerszej diagnozy sytuacji.
Myślę,że pomysł skorzystania z pomocy specjalisty jest strzałem w dziesiątkę!
Powodzenia!
Natalia Szymańska

mgr Sebastian Kiełczewski
mgr Sebastian Kiełczewski
Psychoterapeuta
Zielona Góra
Dzień Dobry, pierwszy krok już Pan wykonał, opowiedział o tym na forum. Drugi też, pojawiła się refleksja o potrzebie skonsultowania spostrzeżeń ze specjalistą. Pozostał już tylko trzeci krok do wykonania: pójść na konsultację, powodzenia. Pozdrawiam

mgr Ewa I. Paterka
mgr Ewa I. Paterka
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdańsk
Dziękuję za pytanie, myślę że już samo zauważenie pogorszenia funkcjonowania w pracy, jest ważnym aspektem w Pana życiu. Myślę że powodów może być wiele, natomiast należałoby im się przyjrzeć podczas konsultacji i dalej w psychoterapii.
Zapraszam na konsultację .

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami . Odpowiedź na pytanie -" co hamuje i karze się wycofać " , może Pan znaleźć w procesie psychoterapii. Gratuluję samoobserwacji i refleksji.Nie łatwo jest przyznać , że w czymś mam trudność.

Witam

Zastanawiające jest to co co Panu "Karze", co lub kto to może być? i z czego ma się Pan wycofywać? Aby odpowiedzieć na pytanie "z czego wynika to że jakoś się Pan zachowuj i czuje w domu, a inaczej w pracy" trzeba było by się przyjżeć co takiego się dzieje po tych chwilach " z buta"? Co się zmienia , ile te chwile trwają, co jest innego w domu a co innego w pracy. Myślę, że praca z psychoterapeutą będzie pomocna, gdyż tutaj jest mało danych i cieżko powiedzieć coś więcej na temat Pana przypadłości. Tylko można zauważyć, że coś się dzieję takiego, że ma Pan ochotę uciekać i pojawiają się obawy że coś znowu się powtórzy. Coś jak rozumiem co będzie nie do wytrzymania i będzie trzeba uciekać.
Życzę odwagi i siły aby się z tym zmierzyć.
Pozdrawiam
Mateusz Dąbrowski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.