Uzależnienie od masturbacji czy kompulsywna (nerwicowa) masturbacja?

1 odpowiedzi
Czy można skutecznie wyleczyć się z nałogu masturbacji? Uzależniłem się od tego. Co ciekawe, choć na początku miało to podłoże erotyczne, po pewnym czasie zacząłem tak reagować na stres. Obecnie masturbuje się kilka razy dziennie, przed pójściem do pracy, po przyjściu, przed snem. Czasem udawało mi się powstrzymywać około tygodnia, 10 dni, ale potem pojawiała się silna potrzeba. Jednocześnie zacząłem czuć niecheć do zbliżeń z partnerem. Mam 30 lat i czuję z tego powodu ogromny dyskomfort.
Witam, Wydaje się Pan opisywać pewien mechanizm rozładowywania napięcia emocjonalnego, który jest dość typowy dla problemów uzależnieniowych także przypisanie masurbacji w tym przypadku cech uzależnienia może być trafne i użyteczne. Najważniejsze oddziaływanie lecznicze w takich przypadkach to psychoterapia z elementami terapii uzależnienia. W zależności od obrazu objawów i ich nasilenia należy także rozważyć zastosowanie leków, aby poprawa była uzyskana możliwie szybko i w jak najbardziej pełnym zakresie. Szczegółowe zdiagnozowanie Pana problemu i opracowanie planu leczenia wymaga wizyty u psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Pozdrawiam, PR