Uporczywe złuszczanie naskórka skóry głowy

1 odpowiedzi
Od dwóch lat mam nawracające objawy przypominające łupież ale nie poskutkowały żadne szampony i środki przeciwłupieżowe, raczej pogorszyły stan, próbowałam też nawilżenia skóry głowy emulsją emolium, też bez efektu. W końcu trafiłam do lekarza dermatologa (po roku samodzielnego borykania się z problemem), otrzymałam receptę na dwa środki - emulsję squamax do stosowania przed myciem głowy i nie pamietam niestety nazwy - płyn do wcierania w skórę głowy już po umyciu i wysuszeniu. Stosowałam to przez blisko rok niestety pomagało na chwilę, tj, po jednym lub dwóch myciach bez zastosowania wspomnianych środków znów skóra się złuszczała i pojawiał sie świąd. Nie jest to na całej skórze głowy bardziej z przodu i boków tył głowy jest ok. To złuszczanie miejscami zamienia się w skorupę jest bardzo uciążliwe, nie wiem do kogo się udać po skuteczną pomoc.
Jest to choroba skóry głowy czyli proponuję dermatologa. Tego typu schorzenia bardzo czesto sa nawrotowe- ale kilka dni poprawy to jednak zbyt krótko.Po kilku próbach powinien zostać dopasowany lek, czasem pomagają tez naświetlania grzebieniemUVB-ale ostateczna ocena i terapia mozliwa jest dopiero po zbadaniu pacjenta.