Tylko dawki od 10tys. Jednostek dają znaczące rezultaty w samopoczuciu i stanu zdrowia . Ja osobiści

2 odpowiedzi
Tylko dawki od 10tys. Jednostek dają znaczące rezultaty w samopoczuciu i stanu zdrowia . Ja osobiście biorę 20tys. jednostek i jest super . Udowodniono ze wyjście na słońce w upalne dni dostarcza nawet 400 tys. Jednostek przez godzinę , więc nie ma mowy o przedawkowaniu i toksyczności wit. D3. W starych książkach jest nawet podane ze noworodkom podawano 2tys. Jednostek na kg masy ciała . Wiec proszę sobie obliczyć samemu ile powinien brać dorosły człowiek . A wszystkie te normy zaniżone zresztą są po to aby człowiek chorował i był częstym gościem w aptece finansując mafię farmaceutyczną . Pozdrawiam.
Ponieważ synteza 1,25-dihydroksywitaminy D (najbardziej aktywnego metabolitu witaminy D ) jest ściśle regulowana, toksyczność witaminy D występuje zwykle tylko w przypadku przyjmowania nadmiernych dawek (na receptę lub megawitaminę). Witamina D 1000 mcg (40 000 jednostek) dziennie powoduje toksyczność u niemowląt w ciągu 1 do 4 miesięcy. U dorosłych przyjmowanie 1250 mcg (50 000 jednostek) dziennie przez kilka miesięcy może powodować toksyczność. Toksyczność witaminy D może wystąpić jatrogennie, gdy niedoczynność przytarczyc jest nadmiernie leczona. W toksyczności witaminy D zwiększa się resorpcja kości i jelitowe wchłanianie wapnia, co prowadzi do hiperkalcemii . Znaczna hiperkalcemia często powoduje objawy. Diagnoza jest zazwyczaj oparta na podwyższonym poziomie 25(OH)D we krwi. Leczenie polega na odstawieniu witaminy D, ograniczeniu spożycia wapnia w diecie, przywróceniu niedoborów objętości wewnątrznaczyniowej oraz, jeśli toksyczność jest ciężka, podaniu kortykosteroidów lub bisfosfonianów. Co do przebywania na słońcu i mega dużych dawek witaminy D pochodzących z syntezy skórnej, to bez względu na to, jak bardzo człowiek jest wystawiony na słońce, zatrucie witaminą D nie nastąpi, ponieważ nadmiar prowitaminy D 3 i witaminy D 3 ulega fotodegradacji do produktów, które nie mają działania kalcemicznego.

Mogę tylko odnieść Panią/Pana do odpowiedzi p. Jarosława Jucia, który wyczerpał temat. Ze swojej strony mogę potwierdzić - jak najbardziej można przedawkować witaminę D i jak najbardziej jest ona toksyczna.

Medycyna cały czas idzie do przodu, pojawiają się nowe badania i to, że kiedyś stosowano jakąś procedurę (w oparciu o poziom dawnej wiedzy), nie znaczy, że była ona obiektywnie optymalna i dobra.