Torbiele w piersi

2 odpowiedzi
Witam mam takie pytanie,ostatnio byłam na USG piersi wykryto u mnie w dwóch piersiach torbiele,pani Dr powiedziała że mam się czym obawiać i za pół roku przyjść na kontrolę,mam 44 lata i za sobą cztery zabiegi,dwa razy usuwane włókniaki i dwa łagodne guzki,odpowiednio w jednej i drugiej piersi,i bardzo proszę tylko mi napisać czy mam się czego obawiać czy jak powiedziała pani Dr obserwować bo może samo zniknie,mam brać sobie dwa razy dziennie Mastodynon,nie palę i nie biorę żadnych hormonów,z góry bardzo dziękuję,,
Torbiele nie stanowią zwykle groźnej patologii. Specjalista wykonujący USG powinien zapisać wyraźnie zalecenia dla pacjenta lub - jeśli badanie było na zlecenie innego lekarza - informacje umożliwiające temu lekarzowi podjęcie dalszych decyzji klinicznych.

Domyślam się lapsusu w Pani przekazie. Dr powiedziała... chyba, że NIE MAM SIĘ czym przejmować! Proszę uważać, diabeł tkwi w szczegółach. !. Mastodynon tak, jeżeli ma Pani bóle piersi. Proszę nie spodziewać się efektów przed upływem 2-3 miesięcy. Nie znam Pani historii rodzinnej, jeżeli nie było żadnego przypadku raka piersi, ze względy na zmiany, które są rozpozawane u Pani proponuję: 1x w rokumammografię, USG w zależności od sugestii radiologa oceniającego obraz mammografii i....tyle. Rozważnie ale bez paniki; pozdrawiam