TK głowy - TK głowy-angio - jaki odstęp między badaniami

4 odpowiedzi
Z powodów bólów głowy pojawiających się po zwiększonej aktywności fizycznej (wcześniej nie miałam takich dolegliwości) neurolog skierował mnie na dwa badania TK głowy (2 fazy) i TK głowy-angio. Ponadto powiedział, że mogą być one wykonane w ten sam dzień, natomiast w pracowni radiologicznej powiedzieli, że nie wykonują tak badań... W związku z tym, w jakim odstępie między sobą mogę wykonać te badania? Czy tydzień czasu będzie wystarczający czy powinnam dłużej odczekać..jeśli tak to ile? Czy lepiej zapoznać się z wynikami z pierwszego badania, i wtedy jeśli nic nie wykażą udać się na kolejne badanie?
Proszę o poradę,
rozsądna przerwa między badaniami tygodnie ok

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
dzieńdobry. Można zaczekać na wynik pierwszego badania i po jego uzyskaniu zapisać się na drugie badanie o ile będzie ono potrzebne. Aparatury do badań RTG i TK wykorzystuja promienie rentgenowskie, które to promieniowanie niekorzystnie wpływa na nasz organizm zatem na pewno te dwa badania nie powinny zostac wykonywane codziennie. Najbardziej wiarygodymi i kompetentnymi w tej dziedzinie osobami są technicy radiologii i elektroradiologii - podstawą ich zawodu jest wiedza o badanich obrazowych, sposobach ich wykonywania oraz aparaturach i technologii do tego wykorzystywanej. Technik radiolog określi dokładnie, jaka przerwa powinna nastąpić między tymi badaniami Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia
Wita, serdecznie,
Badanie TK głowy i angio-TK głowy można wykonać tego samego dnia. Jednakże każda Pracownia TK ma swoje procedury i wówczas należy się do nich zastosować. Jeśli chce Pani/Pan poddać się badaniom w odstępach czasowych, to można je wykonać w dwutygodniowym odstępstwie. Mimo wszystko zalecam skonsultować się z Pracownią TK, w której badanie ma zostać wykonane. Jeśli neurolog skierował Panią/Pana na oba badania to znaczy, że miał ku temu wskazania kliniczne i sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości z Pani/Pana strony to proszę porozmawiać z neurologiem.
Pozdrawiam.
Powinno się te badania wykonać za jednym razem- zostanie Pani obarczona nieco niższą dawką promieniowania oraz wyraźnie mniejszą ilością dożylnego kontrastu. Takie przeprowadzenie badania jest rutyną i nie wymaga żadnych szczególnych właściwości aparatury. Niechęć wykonania dwóch badań w jednym czasie wynika tylko i wyłącznie ze względów finansowych- pracownia chce mieć za Pani badania zapłacone podwójnie.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.