Przewlekła grzybica jamy ustnej, a bolący ząb.

5 odpowiedzi
Witam, mam zatrzymany ząb, a dokładnie ósemkę, która nie boli mnie mocno, ale daje uczucie osłabienia. Poza tym odczuwam też dreszcze i brak apetytu. Oprócz tego mam przewlekłą grzybicę jamy ustnej, która nie reaguje na leczenie. Dlatego też muszę mieć podniesioną odporność. Mam pytanie czy można wyrwać ząb w sytuacji, gdy mam przewlekłą grzybicę jamy ustnej?
Witam, zatrzymaną ósemkę usuwa się chirurgicznie. Bardzo łatwo jest wprowadzić zakażenie i pojawia się poważne powikłanie. Uważam, że nie można usuwać w tym stanie ósemki. Ostateczną decyzję podejmie lekarz, który będzie wykonywać zabieg. Złe samopoczucie może być wynikiem grzybicy a nie zęba, który nie daje żadnych dolegliwości. Potrzebna jest konsultacja w gabinecie i pobranie materiału na posiew. pozdrawiam. Pozdrawiam

Proponuję wizytę konsultacyjną w celu oceny stanu jamy ustnej i ustalenia dalszego postępowania.
Dzien dobry.
Posiadanie grzybicy w jamie ustnej nie jest przeciwwskazaniem do ekstrakcji zębów mądrości. Jednakże w przypadku obecności osłabienia, dreszczy , spadku odporności należałoby sie zastanowić, czy jest to właściwy moment. Moim zdaniem należy przede wszystkim zdiagnozować przyczyny spadku odporności i opornej na leczenie grzybicy, wyleczyć grzybice i dopiero myślec o ekstrakcji. Ekstrakcję zebow mądrości, szczególnie dolnych mogą zakończyć sie obrzękiem, opuchlizną, dolegliwościami bólowymi związanymi z pojawieniem sie suchego zębodolu, poważniejszymi powikłaniami zależnymi od tego jak dany zab jest usytuowany w kości i jak sprawnie ( lub nie ) przebiegnie zabieg chirurgiczny.A szansa na te powikłania przy niskiej odporności sa duże.
Zdecydowanie proponowałabym najpierw wykonie dokładniej diagnostyki zaburzeń odporności , wyleczenie grzybicy a dopiero pózniej decydować sie na ekstrakcję.
Życzę zdrowia i powodzenia.
Z poważaniem
Malgorzata Zajac
Witam serdecznie,proszę skonsultować problem ze stomatologiem.Ze swojego doświadczenia na grzybicę jamy ustnej mogę polecić candimis i colostrum na odporność firmy fin club .Proszę wyleczyć grzybicę a następnie zastanowić się nad wyrwaniem ósemki.Proszę również skonsultować z lekarzem czy konieczne jest wyrywanie zęba.Proszę pamiętać , że zęby boczne wbrew pozorom są bardzo ważne dla prawidłowego zgryzu.Ósemki mogą się przydać w sytuacji kiedy będzie konieczność wyrwania siódemki,gdyż wtedy ósemka przesunie się w miejsce siódemki.Pozdrawiam.
Witam!
Proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą periodontologiem, który przygotuje farmakologicznie Pan/Panią do zabiegu.
Jeśli ten lekarz wyrazi zgodę na ekstrakcję, można udać się do lekarza specjalisty chirurga szczękowego w celu wykonania zabiegu. Proszę poinformować lekarza chirurga o istniejącej sytuacji.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska