Terapia - osobowość chwiejna emocjonalnie - Bydgoszcz

7 odpowiedzi
Dzień dobry. Przejdę do rzeczy, jestem kobietą i mam stwierdzoną osobowość chwiejną emocjonalnie. Leczyłam się 2 razy w szpitalu, w tym w Krakowie na oddziale zaburzeń osobowości. Poszukuję psychologa w Bydgoszczy, który rzeczywiście ma wiedzę jak leczyć to zaburzenie.
Bardzo mi na tym zależy. Poszukiwanie psychologa spędza mi sen z powiek, codziennie o tym myślę, szukam, jestem zdesperowana. Bardzo zależy mi aby to była osoba, która naprawdę wie jak to leczyć. Tracę nadzieję, że to się da skutecznie wyleczyć, zmienić. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Pozdrawiam
Witam,
tak, zajmuje sie zaburzeniami osobowości.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowna Pani. Niestety nie znam nikogo, kto pracuje w Bydgoszczy i jednocześnie zajmuje się tego rodzaju zaburzeniami. Życzę powodzenia w poszukiwaniach. RP
Dzień dobry, niestety nie znam psychologa z Bydgoszczy lub okolic ponieważ nie pracuje na tym terenie.
pozdrawiam.
Dzień dobry,

dziękuję za zadane pytanie. Przede wszystkim chciałam napisać, że nie uraziła mnie Pani swoim pytaniem, które odebrałam jako rzeczowe, ale i w którym wyczytałam troskę o własny stan zdrowia, co jest dla mnie doskonale zrozumiałe i w żaden sposób nie narusza moich granic.
Przechodząc do meritum Pani pytania - niestety w Bydgoszczy nie znam żadnego specjalisty, którego mogłabym Pani polecić, ponieważ zawodowo nigdy nie byłam związana z tym miastem. Zachęcam jednak do poszukania psychologa, który jest certyfikowanym psychoterapeutą lub w trakcie procesu certyfikacji i regularnie poddaje się superwizji. Ponad to psychoterapeuci niejednokrotnie mają swoje specjalności, dlatego może Pani także pytać, czy wstępnie wytypowany przez Panią specjalista pracuje z zaburzeniami osobowości, ponieważ niekażdy podejmuje się prowadzenia pacjentów/klientów z innymi diagnozami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Katarzyna Szewczyk
Dzień dobry, niestety nie znam nikogo w Bydgoszczy. Wszelkie trudności mające podłoże osobowościowe leczy się dłużej natomiast są tego odczuwalne, pozytywne efekty. Życzę powodzenia K.P.
Dzień dobry. Bardzo dobre efekty w terapii zaburzeń osobowości dot. osobowości chwiejnej emocjonalnie przynosi terapia dialektyczno-behawioralna (nurt pochodny terapii poznawczo-behawioralnej). Nie mogę wskazać Pani konkretnej osoby z Bydgoszczy, która pracuje we wspomnianym nurcie, ale być może będzie to jakaś wskazówka dla Pani czym się kierować w wyborze specjalisty. Warto także dopytać o to lekarza prowadzącego. Często bywa tak, że mimo posiadanych kwalifikacji, ważnym elementem udanej współpracy jest tzw. dopasowanie Pacjenta i terapeuty. Proszę nie zrażać się ewentualnymi rozczarowaniami i potraktować nieudane konsultacje jak drogę do szukania właściwego specjalisty a nie porażkę. Pozdrawiam serdecznie.
Witam Panią. Ja niestety praktykuję w Warszawie. Jeśli miałabym coś doradzić to do tego typu zaburzenia najlepsza będzie terapia behawioralno-poznawcza a dokładnie jej nowa fala terapia schematów. Bywa, że klasyczna terapia może nie dać zadowalających rezultatów dlatego proponuję poszukać kogoś kto pracuje Terapia schematów.
Życzę wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiam