Szczepienie dorosłego na ospę, a spironol

2 odpowiedzi
Witam, mam 20 lat, nie chorowałam na ospę nigdy w życiu. Aby to potwierdzić zrobiłam badanie na przeciwciała ospowe w IgG. Wynik to: 2,518 NTU .
(przy tej legendzie obok wynik ujemny: poniżej 9, wynik niejednoznaczny: 9 - 11, wynik dodatni:powyżej 11) Z tego co wiem, oznacza to, że ospy nie przebyłam. Pracuję w domu dziecka więc można powiedzieć, że jestem narażona na ew. kontakt z wirusem. Mam pcos i biorę spironol oraz zoely. Czy mogę/ muszę się zaszczepić? Spironolu biorę jedną tabletkę(25mg) dziennie. Zoely to zwykła antykoncepcja, mam jeszcze zapisany metformax, którego narazie nie wziełam. Czy któryś z tych leków stanowi przeciwwskazanie do szczepienia na ospę? Pozdrawiam serdecznie :)
Witam. Szczepienie przeciwko wirusowi ospy wietrznej jest istotne szczególnie w kontekście przyszłego macierzyństwa, ponieważ zakażenie w ciąży może być niebezpieczne dla dziecka, a przebycie ospy w wieku dorosłym również może być dość groźne. Dlatego szczepienie uważam za dobry pomysł i nie widzę związku z przyjmowanymi przez panią lekami. Pozdrawiam.

brak związku, można szczepić