Synek ma 20 miesięcy i wydaje mi się że mało mówi. Słowa jakie używa to mama, tata, dada, baba, papa

6 odpowiedzi
Synek ma 20 miesięcy i wydaje mi się że mało mówi. Słowa jakie używa to mama, tata, dada, baba, papa, da(daj) pa(patrz) koko, nie, ja, jak coś pokazuje lub chce mówi ky lub pu. Jak straszy robi uuuuu lub buu i chyba tyle. Nawet nie chce powiedzieć jak robi piesek lub kotek, tylko autko naśladuje. Poza tym rozumie absolutnie wszystko co się do niego mówi. Czy powinnam udać się do logopedy?
Dzień dobry, taki opis kwalifikuje do odbycia wizyty u logopedy. Zawsze w takim wypadku pogłębiona diagnoza pozwoli ocenić powody dla których dziecko nie wymawia innych czy więcej wyrazów. Podane wskazówki pomogą też w stymulacji rozwoju mowy. Powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, na podstawie opisu , nie widząc pacjenta trudno jest stwierdzić, czy występują jakieś nieprawidłowości. Najlepiej będzie udać się do specjalisty, który na podstawie badania odpowie na nurtujące Panią pytania.

Dzień dobry. Wizyta u logopedy jest jak najbardziej wskazana, nawet po to, aby osobiście poobserwował i przeprowadził diagnozę dziecka. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani. Proszę udać się do neurologopedy. Tylko wnikliwa diagnoza i obserwacja dziecka przez specjalistę pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów. Czasami wystarczy jedna wizyta, aby się uspokoić. Na takie spotkanie najlepiej wybrać się z aktualnym badaniem słuchu. Pozdrawiam serdecznie

Witam, według norm rozwoju mowy dziecko w wieku 2 lat powinno budować proste zdania. Oczywiście są to tylko normy ale warto udać się do logopedy, który wykluczy inne przyczyny, a jeśli coś będzie go niepokoiło to pokieruje do odpowiedniego specjalisty. Proszę pamiętać, że im wcześniej rozpocznie się terapię tym lepiej.

Dzień dobry, powinna Pani udać się do logopedy, a najlepiej neurologopedy, który zajmuje się wczesną interwencją logopedyczną. Na pierwszą wizytę najlepiej wziąć ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, aktualne nadania słuchu, ewentualnie opinie od innych specjalistów. Dobrze by było, aby pani się przygotowała do wywiadu ze specjalistą. proszę sobie przypomnieć jak rozwijało się dziecko od chwili urodzenia, a także jak przebiegała Pani ciąża i poród. Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Filipczak

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.