Aktualności

 • mgr Beata Musierowicz
  mgr Beata Musierowicz
  Konsultacje online

  Zapraszam na trening funkcji mózgowych SAS-Neuroakustyczny Trening Mózgu. Jeśli obserwujesz: 1.Zaburzenia przetwarzania słuchowego. 2.Trudnościami z nauką czytania. 3.Deficyty koncentracji i uwagi. 4.Obniżony nastrój, stany depresyjne. 5. Problemy ze snem. 6.Jeśli czujesz się mniej kreatywny,mniej wydajny w pracy. 7.Choroby degeneracyjne mózgu- np. choroba Alzheimera. Rodzaje programów: Trening SAS-Smart -Wzmocnienie uczenia się dzieci i dorosłych. Trening SAS-Boost -Wsparcie dla dzieci z opóźnieniami w rozwoju. Trening SAS-Balance | Psychoterapeutyczne i neurosensoryczne programy dla dorosłych. Trening SAS-Life | Spersonalizowane programy wspierające osoby starsze. Zapytaj o odpowiedni trening i umów się na konsultację online. Zapraszam na konsultacje online jeśli: 1.Masz trudności z doborem odpowiednich akcesoriów do jedzenia i picia. 2. Masz trudności z rozszerzaniem diety u dziecka. 3.Masz trudności z koncentracją i uwaga u dziecka. 4.Masz problem z doborem odpowiednich zabawek dla dziecka.

 • Adresy (2)


  Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


  Konsultacja online (opis) • 180 zł

  Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS (opis) • 200 zł


  Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Sposób płatności: Przelew na konto

  1.Przelewu na konto należy dokonać przed wizytą online.
  2.Po zapisaniu się na wizytę należy dokonać przelewu na rachunek bankowy:
  Bank ING:
  61 **** **** **** **** **** ****
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna
  3. Po wysłaniu przelewu proszę o wygenerowanie z banku potwierdzenia płatności i przesłanie lub zrobienie zdjęcia i przesłanie przed terminem wizyty, na adres: ***********************
  Każda umówiona wizyta nie odwołana jest traktowana jak odbyta. Wszystkie wizyty umawia i przekłada pacjent samodzielnie. Serdecznie zapraszam.

  Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

  W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

  Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

  Zapoznaj się z polityką odwołań i zwrotów.

  * Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


  30 minut przed konsultacją dostaniesz SMS i e-mail z linkiem do konsultacji online. Kliknij i poczekaj na specjalistę. Nie musisz pobierać żadnego oprogramowania, a w konsultacji możesz uczestniczyć zarówno za pośrednictwem komputera, jak i smartfona.


  Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

  Rewolucji 64 lok.4, Śródmieście, Łódź
  Centrum Efata-Beata Musierowicz


  Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

  Pokaż

  Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


  Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
  Przelew na konto
  42 291..... Pokaż numer


  Moje doświadczenie

  O mnie

  Ważna informacja:
  Wizyta diagnostyczna dotycząca dziecka ( nie dotyczy noworodka i niemowlaka i osoby dorosłej)składa się z 3 etapów diagnost...

  Zobacz pełen opis

  Leczone choroby

  • Autyzm
  • Choroby genetyczne
  • Choroby neurologiczne
  Pokaż wszystkie leczone choroby

  Edukacja

  • Uniwersytet Łódzki - logopedia
  • Uniwersytet Łódzki - neurologopedia
  • Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie - surdologopedia
  Zobacz więcej

  Specjalizacje

  • Neurologopedia


  Znajomość języków

  • Angielski

  Usługi i ceny

  Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

  Popularne usługi


  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  od 185 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Jest to wizyta jednorazowa lub kontrolna, oceniająca jeden problem. Każda wizyta dziecka do 1 r.ż uznana jest za wizytę konsultacyjną.Każda wizyta nie będąca terapią jest też za taką uznawana- decyduje o tym rodzaj diagnozy i/lub zaleceń. Bez względu na powód wizyty jeśli odbywa się raz w miesiącu jest wizytą konsultacyjną bo nie ma znamion terapeutycznych. Konsultacja może dotyczyć porady: karmienia dziecka, rozszerzania diety, problemów z przyjmowaniem pokarmów,omówienia badań, ustalenia dalszego planu współpracy.
  Zawsze na pierwsze spotkanie, przynosimy książeczkę zdrowia dziecka z wypisem ze szpitala po porodzie lub innymi ważnymi dokumentami medycznymi, które umożliwiają zapoznanie się z historią zdrowia dziecka.Obowiązuje obuwie zmienne w gabinecie.Koszt wizyty jest uzależniony od rodzaju konsultacji.
  Bank ING nr konta:
  61 1050 1461 1000 0090 9462 8618
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna .
  Pacjenci pierwszorazowi płacą po wizycie.Koszt uzależniony od rodzaju oraz ilości przeprowadzonych badań/rodzaju terapii.Jeśli wizyta nie zostanie odwołana/ przełożona jest traktowana jak odbyta i należy za nią zapłacić.
  Zapraszam serdecznie.  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  od 185 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Każda ocena wcześniej wymaga przeprowadzenia wywiadu wstępnego podlegającego osobnej opłacie.Wizyta dotyczy problemów z karmieniem- pierś, butelka, wprowadzanie pokarmów stałych, trudności z gryzieniem, piciem i przełykaniem.Ocena dojrzałości motorycznej buzi. Ocenie może podlegać też całościowy rozwój dziecka w ramach przygotowania do mowy.Omówienie etapów rozwojowych z poradami jak właściwie wspierać rozwój dziecka. Dobór smoczków, kubków do picia oraz technik do nauki jedzenia i picia.W przypadku problemów z rozszerzaniem diety wizyta połączona z wywiadem żywieniowym. Monitorowanie postępów w przypadku skróconego wędzidełka podjęzykowego i podwargowego, tyłożuchwia, rozszczepu oraz innych nieprawidłowości w obrębie budowy i funkcjonowania aparatu mownego.Na potrzeby konsultacji zawsze przynosimy książeczkę zdrowia dziecka z wypisem ze szpitala. W strefie terapii obowiązuje obuwie zmienne.
  Opłaty dokonujemy tylko na konto. Pacjenci pierwszorazowi płacą po wizycie.
  Zapraszam serdecznie.  180 zł

  Konsultacje online

  Konsultacja odbędzie się przez internet, rodzaj usług: konsultacje jednorazowe oraz terapia mowy.
  Przed wizytą online proszę o dokonanie przelewu na rachunek bankowy
  Bank ING nr konta:
  61 1050 1461 1000 0090 9462 8618
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna
  Po wysłaniu przelewu proszę o wygenerowanie z banku potwierdzenia płatności i wysłanie na adres:


  Wizyta nie odwołana lub nie przełożona jest traktowana jak odbyta i należy za nią zapłacić bo nikt inny nie może się umówić na tą wybraną godzinę.
  Rodzaj usług online:
  1).Konsultacja dotycząca ryzyka rozwoju mowy.
  2).Konsultacja logopedyczna dotycząca zaburzeń żywienia.
  3).Porady eksperta
  4).Omówienia z opiekunem dziecka, dalszej procedury terapii długoterminowej i wielospecjalistycznej np. niepłynność mowy.
  5).Omówienia wyników testów diagnostycznych z praktycznym ich objaśnieniem.
  6).Omówienie potrzeb noworodka od 0 do 3 miesiąca życia.
  7).Jak wspierać rozwój niemowlaka do osiągnięcia prawidłowego rozwoju mowy - praktyczne porady.
  8)Wywiad do niepłynności mowy z rodzicami bez udziału dziecka- wizyta pierwsza.

  Pozostałe usługi


  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  300 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  W ramach tej usługi wykonywany jest testy standaryzowane:
  Dotyczy to dzieci wymagającej stworzenia całościowego planu terapii, oceny zagrożenia prawidłowego rozwoju oraz ocena diagnostyczna:badanie ryzyka dysleksji, badanie SSŻ, badanie kompetencji komunikacyjnych, badane do terapii słomkowej, badani ryzyka trudności z przetwarzaniem słuchowym. Wlicza się w ten rodzaj usługi wystawienie opinii pisemnie dla pacjenta. Badanie to jest wykonywane często po wcześniejszej diagnozie logopedycznej u dziecka. U osoby dorosłej dotyczy sytuacji jeśli np. mamy wady st.s.ż.
  Bank ING nr konta:
  61 1050 1461 1000 0090 9462 8618
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna
  Pacjenci pierwszorazowi płacą po wizycie.Koszt uzależniony od rodzaju oraz ilości przeprowadzonych badań.Jeśli wizyta nie zostanie odwołana/ przełożona jest traktowana jak odbyta i należy za nią też zapłacić
  Zapraszam.  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  od 185 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Wizyta diagnostyczna dziecka( nie dotyczy noworodka i niemowlaka oraz osoby dorosłej)składa się z trzech etapów diagnostycznych. Pierwszy etap-wywiad.Dotyczy też pierwszej diagnozy osoby dorosłej z niepełnosprawnością oraz dzieci do 4 r.ż. z problemami artykulacji). Wywiad połączony z ustaleniem dalszej strategii postępowania, w tym zapoznaniu się z wszystkimi wynikami badań, ważnymi dla postawienia, pełnej diagnozy.Podstawowym dokumentem medycznym, jaki zawsze przynosimy jest książeczka zdrowia dziecka z wypisem ze szpitala po urodzeniu.(jeśli dotyczy to też badania: laryngologiczne, audiologiczne, genetyczne, neurologiczne, okulistyczne, orzeczenie, opinia np.psychologiczna oraz materiały z prowadzonej dotychczas terapii itp.)Kolejny etap ma na celu zapoznanie z problemem terapeutycznym. Na potrzeby tej części diagnozy warto przynieść zdjęcia, filmy z udziałem dziecka, spisane wyrazy na kartce.W trakcie spotkania diagnostycznego, oceniamy wcześniejszy rozwój dziecka.Właściwa i pełna diagnoza zależy od przyniesienia wszystkich wykonanych badań oraz współpracy ze strony dziecka.W trakcie diagnozy kolejny etap to obserwacja dziecka w zabawie spontanicznej oraz kierowanej z oceną sposobów komunikacji oraz innych funkcji potrzebnych do rozwoju mowy w tym ocena ośrodka słuchowego, karta rozwojowa lub funkcjonalna.
  Ważnym etapem diagnozy jest sprawdzenie budowy i sprawności aparatu mownego: przepona, żuchwa, język, podniebienie, wargi, policzki.Każde badanie jest oddzielną jednostką diagnostyczną i podlega osobnej opłacie dlatego koszy wizyty diagnostycznej jest uzależniony od ilości i rodzaju badań.Najczęściej na jednym spotkaniu możemy wykonać pełne badania, jednak bywają sytuacje,kiedy należy wykonać jeszcze inne badanie lub badanie pogłębione.Opis wizyty z zaleceniami otrzymujecie Państwo na podany w trakcie zapisu adres e-mail po wizycie.Opłaty pacjentów jednorazowych są wykonywane po wizycie tylko na podane konto:
  Bank ING nr konta:
  61 1050 1461 1000 0090 9462 8618
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna

  Każda wizyta po 3 miesięcznej przerwie podlega jednej ocenie diagnostycznej.Wszelkie kolejne badania i sposoby oceny zostaną omówione w trakcie pierwszego spotkania. W gabinecie obowiązuje obuwie zmienne. Zapraszam serdecznie.  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  185 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Korekcja wad wymowy dla dorosłych.Usprawnianie funkcji motorycznych do prawidłowej mowy. Metody i techniki standaryzowane i zapewniające najwyższą efektywność w terapii wad artykulacyjnych. Często występujące zaburzenia artykulacyjne to: seplenienie, rotacyzm. Każda wprowadzana technika wymaga dokonania wcześniejszej badania diagnostycznego w tym badania standaryzowanego diagnostycznego SSŻ.  200 zł

  Konsultacje online

  Konsultacja odbędzie się przez internet, dzień przed wizytą online proszę o dokonanie przelewu na rachunek bankowy:Bank ING nr konta:
  61 1050 1461 1000 0090 9462 8618
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna
  Opłaty dokonujemy przed wizytą.
  Po wysłaniu przelewu proszę o wygenerowanie z banku potwierdzenia płatności i wysłanie na adres:
  Neuroakustyczny Trening Mózgu- Unikalna technologia SAS pozwala nam na przygotowanie indywidualnie dopasowanych treningów, które uwzględniają umiejętności, potrzeby oraz życzenia klienta w kontekście jego możliwości, tym samym wpływając na efektywność wyników uzyskiwanych w krótkim czasie.
  Wymagane dwie sesje konsultacyjne:
  1.Konsultacja 1-wywiad do ustalenia preferencji treningowych- nowy pacjent lub pacjent bez wcześniejszej diagnozy w gabinecie Centrum Efata lub wymagający dodatkowego badania.
  2.Konsultacja 2- personalizacja treningu.
  Rodzaje treningów:
  Trening SAS-Smart | Wzmocnienie uczenia się dzieci i dorosłych.
  Treningi dla dzieci w wieku szkolnym (począwszy od 5 roku życia), dla studentów i dorosłych, którzy chcą poprawić swoje wyniki w uczeniu się.
  • Uwaga i koncentracja | ADHD: zmniejszenie roztargnienia, wzmocnienie umiejętności skupiania się i radzenia sobie z nadpobudliwością.
  • Czytanie i pisanie | dysleksja: rozwinięcie dokładniejszego i szybszego przetwarzania funkcji mowy w lewej półkuli mózgu.
  • Rozumienie i pamięć: usprawnienie synchronizacji pomiędzy obiema półkulami oraz wzmocnienie integracji sensorycznej.
  • Zachowanie i motywacja: zredukowanie stresu i niepokoju wywołanych różnymi czynnikami, poprawa umiejętności zarządzania czasem, planowania oraz odpowiedzialności za własne działania.
  Trening SAS-Boost |Wsparcie dla dzieci z opóźnieniami w rozwoju.
  Precyzyjnie i indywidualnie dopasowane Treningi SAS-Boost pomagają dzieciom od 3 roku życia, również ze schorzeniami neurologicznymi takimi jak: zespół Aspergera, autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa.
  Przetwarzanie sensoryczne: poprawienie umiejętności sensorycznego separowania i filtrowania oraz zmniejszenie sensorycznego przeciążenia.
  • Powtarzające się zachowania: zmniejszenie stresu i niepokoju a dzięki temu likwidacja potrzeby „zachowań zastępczych”.
  • Mowa i język: aktywacja ośrodków języka i mowy lewej półkuli mózgu.
  • Umiejętności społeczne: wzmocnienie umiejętności rozpoznawania twarzy innych osób oraz świadomości różnorodności oraz oczekiwań innych ludzi.
  Trening SAS-Balance | Psychoterapeutyczne i neurosensoryczne programy dla dorosłych.
  Spersonalizowane treningi dla dorosłych, redukujące: stres, lęk, strach lub gniew oraz poprawiające skupianie się, klarowność sytuacji ułatwiającą podejmowanie decyzji.
  • Niepokój i lęk: zrelaksowanie ciała i umysłu oraz blokowanie powtarzających się negatywnych myśli, które mogą prowadzić do nerwicy natręctw.
  • Depresja: przekierowanie “wewnętrznego głosu” z myślenia negatywnego na myślenie pozytywne w kierunku podejmowania „pozytywnych kroków do przodu”.
  • “Zarządzanie” gniewem/złością: redukcja impulsywnych reakcji i wzmocnienie umiejętności poznawczych, asertywności.
  • Niezdecydowanie: poprawa wrodzonej kreatywności, wizualizacja umiejętności planowania i podjęcia działań.
  Trening SAS-Life | Spersonalizowane programy wspierające osoby starsze.
  Treningi dla osób w podeszłym wieku pomocne w usprawnianiu: codziennego funkcjonowania, komunikowania się i jakości życia.
  • Tzw. “Cocktail Party Syndrome”: wzmocnienie przetwarzania słuchowego w celu poprawy komunikacji w hałaśliwym otoczeniu.
  • Zdolności poznawcze: usprawnienie synchronizacji między obiema półkulami oraz ich spójności sensorycznej.
  • Poprawa słuchu: pobudzenie ostrości słuchu - usprawnienie jego funkcji fizjologicznej oraz fonematycznej (zdolności do odbioru i interpretacji istotnych cech z sygnału mowy)
  • Rehabilitacja po udarze mózgu: odzyskiwanie mowy i sprawności ruchowej po udarze mózgu lub innych dysfunkcjach.  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  od 175 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Terapia logopedyczna trwa do 50 minut wraz instrukcją i innymi czynnościami.Efekty w terapii nie zależą od czasu a od zastosowaniu właściwego wsparcia na każdym etapie zajęć.Metody i techniki są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. Zajęcia odbywają się cyklicznie- min.1 raz w tygodniu. Jest to rodzaj usługi możliwy dopiero po wykonaniu diagnozy logopedyczne. Jeśli przerwa w terapii trwa powyżej 3 miesięcy, to zawsze pierwsze zajęcia rozpoczynamy ponownie, od diagnozy logopedycznej.Po takiej przerwie nie jest możliwe prowadzenie terapii z monitorowaniem postępów pacjenta bez wykonania oceny diagnostycznej.Jeśli spotkania odbywają się rzadziej to traktowane są jako konsultacje logopedyczne.W ramach zajęć terapeutycznych, bezpłatnie otrzymują Państwo pełną instrukcje( materiały online, -program terapii na piśmie,zalecenia,inne informacje lub materiały ). Wprowadzanie nowych standaryzowanych elementów do terapii wymaga wcześniejszej badania diagnostycznego-koszt wg cennika np. wspomaganie pracy mięśni żuchwy i języka- badanie diagnostyczne-cena wg cennika. Natomiast pomoce edukacyjne, wspomagające dane funkcje są proponowane do ewentualnego zakupu z opisem czego dotyczą i kiedy najlepiej je wykorzystać. Wszelkie wprowadzanie własnych pomocy i zabawek edukacyjnych przez rodzica w trakcie trwającej terapii, należy dla dobra pacjenta konsultować z terapeutą.Każde zajęcia są omawiane i/lub obserwowane przez rodzica. W ramach systematycznej terapii wprowadzona jest teczka lub zeszyt z materiałami i kartami. Monitorowanie postępów z oceną odbywa się w trakcie każdych zajęć. Optymalny czas właściwy do wprowadzania nowych umiejętności oraz ich utrwalania zgodnie z neurobiologicznymi uwarunkowaniami pracy mózgu to cykliczne cotygodniowe spotkania. Każdy przypadek jest oceniany indywidualnie. Czas terapii oraz cena jest uzależniony od postawionej diagnozy czyli występującego zaburzeń/nia i jest rozpatrywany indywidualnie. W przypadku kilku problemów, wsparcie jest traktowane jako terapia złożona, natomiast pewien rodzaj zaburzeń kwalifikuje się do tzw. terapii długoterminowej np. zespoły genetyczne, głuchota, MPD, oligofazja , terapia łączona oraz wszyscy pacjenci z orzeczeniami o niepełnosprawności.
  Opłaty przed wizytą dokonujemy na podane konto bankowe:
  Bank ING nr konta:
  61 1050 1461 1000 0090 9462 8618
  W tytule:
  Imię i nazwisko pacjenta
  Data wizyty
  Usługa logopedyczna
  Opłaty dokonujemy przed wizytą.Koszt uzależniony od rodzaju oraz rodzaju terapii.Jeśli wizyta nie zostanie odwołana/ przełożona a widnieje na profilu jest traktowana jak odbyta i należy za nią zapłacić.
  Serdecznie zapraszam.  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  od 185 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Terapia odbywa się zawsze po wcześniejszym przeprowadzeniu diagnozy logopedycznej i/lub badania diagnostycznego.  Rewolucji 64 lok.4, Łódź

  od 185 zł

  Centrum Efata-Beata Musierowicz

  Dotyczy dzieci: 1.Ryzyko dysleksji.
  2. Trudności z nauką czytania i pisania.
  3. Nauka czytania dzieci od 3 r.ż.
  4.Dzieci w terapii logopedycznej wymagających stymulacji kompensacyjnych.

  89 opinii pacjentów

  Ogólna ocena

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje online Neuroakustyczny Trening Mózgu SAS

  Konsultacja w bardzo przyjaznej atmosferze, bardzo szerokie podejście i klarowne wyjaśnienie wszystkich aspektów. Naprawdę miałam poczucie, że wszystko zostało poruszone i uwzględnione w diagnozie

  mgr Beata Musierowicz

  Dzień dobry, w takim razie do zobaczenia na terapii.Pozdrawiam

  N

  Opinia z 12.09.2022 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz konsultacja logopedyczna dzieci

  Pani Beata to profesjonalistka w 100%. Specjalista z dużą wiedzą na wiele tematów: logopedycznych, rozwojowych dziecka, medycznych (związanych z jej profesją). Podpowiada w jaki sposób można pomóc dziecku by osiągnąć pożądany cel. Córka zrobiła bardzo duże postępy w mowie pod opieką Pani Beaty (bezporównywalnie większe niż pod opieką innych neurologopedów) w ciągu ostatnich 6 m-cy i żywię nadzieję iż jeszcze nie jeden raz wystawię bardzo pozytywną opinię. Polecam serdecznie!

  mgr Beata Musierowicz

  Dziękuję i do zobaczenia.

  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz konsultacja logopedyczna dzieci

  Bardzo serdecznie polecam wszystkim wizytę u Pani Beaty. Specjalistka z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Świetny kontakt z dzieckiem. Na każdym spotkaniu przekazuje cenne wskazówki i informacje, wszystko dokładnie wyjaśnia. Syn ma już 10 lat , nareszcie trafiliśmy do specjalisty który nam pomógł i widać efekty tej pracy. Polecam!

  mgr Beata Musierowicz

  Dzień dobry, efekty to zasługa dobrej. współpracy i zaangażowania.Życzę dalszych sukcesów.

  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz konsultacja logopedyczna

  Panią Beatę cechuje profesjonalne podejście. Trafiliśmy tutaj w związku z zaleceniem podcięcia wiązadełka przez innego logopedę u naszej córeczki. Pani Beata wykazała się innym podejściem i jej wyjaśnienia nas przekonały, że można zrezygnować z tego zabiegu w naszym przypadku. Do tego otrzymaliśmy wiele cennych porad.

  mgr Beata Musierowicz

  Dzień dobry, dziękuję za zaufanie. Pozdrawiam serdecznie.


  Użytkownik zweryfikowany
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz konsultacja logopedyczna dzieci

  Do Pani doktor trafiliśmy z kilkumiesięczną córeczką, wybraliśmy ją na podstawie pozytywnych opinii na Znanym Lekarzu. Jednak ja mam mieszane uczucia co do wizyty… z jednej strony faktycznie Pani doktor jest zaangażowana, szczegółowo przeprowadziła wywiad, zdiagnozowała, dała szczegółowe zalecenia ćwiczeń z dzieckiem i linki przyrządów do ćwiczeń. To jak najbardziej na plus.
  Ale samo podejście do dziecka jak dla mnie było pozbawione empatii, tym bardziej że to było małe dziecko. Byliśmy już u wielu lekarzy i każdy z nich traktował naszą córeczkę jak dobry wujek/ciocia, a Pani Beata w moim odczuciu miała bardzo chłodne podejście. Ćwiczenia pokazywała „na siłe” mimo, że dziecko płakało i nawet nie dawała chwili przerwy, żeby córcia mogła odpocząć. Do tego stwierdziła, że w 8 miesiącu dziecko już powinno samodzielnie siedzieć i zaleciła wizytę u osteopaty. Poszliśmy na wizytę i okazało się, że dziecko rozwija się prawidłowo, a widełki dla samodzielnego siadu są do 11 miesiąca (nasza córcia usiadła samodzielnie w 10 miesiącu).
  Także oceniam wizytę średnio, szczególnie za tą cenę. Na ten moment jeśli byłaby potrzeba, wybrałabym innego logopedę.

  mgr Beata Musierowicz

  Dzień dobry,
  " Pani doktor jest zaangażowana, szczegółowo przeprowadziła wywiad, zdiagnozowała, dała szczegółowe zalecenia ćwiczeń z dzieckiem i linki przyrządów do ćwiczeń. To jak najbardziej na plus"
  Diagnoza logopedyczna dziecka wymaga przeprowadzenia również obserwacji. Polega ona na tym, że terapeuta jest biernym obserwatorem relacji: rodzic- dziecko w spontanicznym zachowaniu.Nie ma tu miejsca na swobodę w stylu: ciocia/ wujek. Natomiast badanie budowy i sprawności buzi ( zawsze rodzic jest informowany,że dziecko może płakać bo nie lubi jakich badań jak nie lubi szczepień, badania gardła itp- szczególnie 8 miesięczne dziecko) nie jest bolesne, nie jest szkodliwe ani nie niesie żadnych znamion "użycia siły" i trwa od 5 do 15 sekund ))
  Sugestia wizyty u osteopaty, jeśli dziecko wolniej osiąga kroki milowe ( do czego ma prawo)w rozwoju motorycznym ma na celu, ocenę czy wszystkie wcześniejsze funkcje przygotowujące do siedzenia prawidłowo się rozwijają. Taka informacja, zawsze jest zasadna w celu monitorowania postępów. Rozwój mowy ma ścisłe połączenie z prawidłową pracą obręczy barkowej i miednicy.Ja w pracy kieruje się dewizą" Lepiej zapobiegać niż leczyć"
  Zawsze też informuję rodziców, jakie badanie będzie potrzebne do postawienia pełnej diagnozy.W tym celu też pytam czy takie badanie mam wykonać.Została udzielona mi zgoda na badanie. Pozdrawiam.

  T
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz diagnoza logopedyczna

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani Beata jest bardzo zaangażowana, uważna, słucha i szczegółowo tłumaczy. Duża wiedza i doświadczenie! Zwróciła uwagę na wiele kwestii i problemów z ORM u Synka. Gabinet przyjazny dla dziecka. Jestem pełna nadziei co do przyszłej współpracy i jej efektów.

  mgr Beata Musierowicz

  Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz konsultacja logopedyczna


  Diagnoza postawiona przez Panią Beatę Musierowicz bardzo rzeczowa i szczegółowa poprzedzona wcześniejszym wyczerpującym wywiadem.
  Uwzględnione zostały wszystkie możliwe czynniki również związane jak w moim przypadku z problemami w obrębie stawu skroniowo - żuchwowego. Pani Beata pomału i cierpliwie tłumaczy w jaki sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia.
  Na duży plus jest to, że cały opis zaleceń jest napisany w bardzo zrozumiały sposób i po wizycie przesyłany jest na maila.
  W gabinecie jest przyjemnie i czysto. Pozdrawiam

  mgr Beata Musierowicz

  Miło mi to słyszeć. Pozdrawiam.

  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz terapia logopedyczna

  Witam. Tą opinią chciałbym zachęcić wszystkich dorosłych którzy mają wadę wymowy spółgłoski "r" ,którzy uważają, że pewnie nie da się nic z tym zrobić. Nic bardziej mylnego! Mam 28 lat, wadę wymowy posiadałem od dziecka. Język podczas wymowy "r" (które u mnie brzmiało jak "L" lub "Ł") powinien poruszać się w kierunku góra - dół, a mój język natomiast postanowił poruszać się w kierunkach bocznych - pociągając przy tym kość żuchwową - co oczywiście nie powinno mieć miejsca.
  Do gabinetu Pani Beaty trafiłem w styczniu 2021r. i był to strzał w dziesiątkę. Na pierwszej wizycie Pani Beata przeprowadziła ze mną wywiad oraz szczegółowo przyjrzała się po której stronie leży problem.
  Oczywiście idąc do gabinetu Pani Beaty trzeba mieć świadomość, że wszystko zależy od nas samych - że, czeka nas prawdopodobnie setki godzin ćwiczeń w domu (oczywiście wszystko zapewne jest kwestią indywidualną - ale tak wyglądało to u mnie). Wizyty w gabinecie odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze - niekiedy ciężko było powstrzymać się od śmiechu. Widać, że Pani Beata jest człowiekiem bardzo pozytywnym, z przeogromną wiedzą, a co najważniejsze, widać, że Pani Beacie bardzo zależy na efektach i co nuż wymyślała nowe ćwiczenia aby tylko pojawił się efekt. Na początku trzeba naprawdę uzbroić się w cierpliwość i zaufać Pani Beacie, gdyż widać, że zna się na swojej pracy ;)
  Kończąc chciałbym dodać, że moja terapia trwała około 10 miesięcy i jeśli będę spotykał na swojej drodze ludzi z wadą wymowy to na pewno będę polecał gabinet Pani Beaty Musierowicz.
  Pozdrawiam serdecznie ;)

  mgr Beata Musierowicz

  Dobrą pracę wspólnie wykonaliśmy. Pana systematyczność i sumienność w stosowaniu się do zaleceń dała takie efekty. Bardzo się cieszę.Panie Piotrze życzę sukcesów w życiu i dziękuję ))

  E
  Użytkownik zweryfikowany
  Lokalizacja: Centrum Efata-Beata Musierowicz terapia logopedyczna

  Pani Beata jest profesjonalistką w każdym calu. Diagnoza jest bardzo szczegółowa, gabinet jest bardzo dobrze wyposażony. Terapia jest prowadzona krok po kroku tak by pracować na deficytach pacjenta. Każde zajęcia są szczegółowo zaplanowane, dzięki czemu nawet małe dzieci potrafią pracować w pełnej koncentracji podczas całej terapii. Dziękuję.

  mgr Beata Musierowicz

  Dziękuj e bardzo za te miłe słowa. Jednak efekty są też uzależnione od tego na ile właśnie rodzic rozumie,że wszystkie wskazówki podane mają na celu pomóc jego dziecku w podjęciu współpracy. Pozdrawiam serdecznie.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

  Odpowiedzi na pytania

  200 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

  Witam , moja Córka ma 2lata i 7 miesięcy i niechce mówić . To znaczy córka urodzila się jako wcześniak z chorobami przeszła wiele operacji w Anglii , jak miała 9 miesięcy to ładnie mówiła , mama , tata ,papa , ama lala, poczym przeszła operację i tak jakby się zamknęła w sobie . Nie wiem co mam już robić . Angielscy lekarze twierdzą , że to normalne ponieważ po narkozie jej półkula mózgowa odpowiadająca za mowę może być opóźniona czy jest to możliwe ? Pozdrawiam

  Dzień dobry, z opisu trudno coś zdiagnozować.Warto umówić się na indywidualną konsultację online.Jedt wiele możliwości wsparcia pracy mózgu.Zapraszam.

  mgr Beata Musierowicz

  Witam, dziś mamy 21.11 córka 18.11 skończyła 14 miesięcy wypowiada słowa mama, baba, dada, ale nie do konkretnej osoby tylko tak jakby przypadkiem. Nigdy nie wola mnie typowo „mama” czy tatę „tata” czy jest to prawidłowe ? Córka dużo mówi, ale po swojemu kiedy bawimy się czy jesteśmy na spacerze i dużo do niej mówię w tym żeby powtórzyła „mama” to tego nie robi, ale dobrze odpowiada jak pytam ją jak robi np. Piesek czyli rozumie pytania. Umie pokazać zapytana gdzie jest mama, ale też nie zawsze

  Dzień dobry, rozumienie jest ważne natomiast innym czynnikiem jest mowa czynna.Takimi elementami w nadawaniu mowy są m.in:przetwarzanie słuchowe w tym pamięć fonemowa, uwaga słuchowa, budowa i sprawność buzi oraz integracja oddechowo-fonacyjna.Warto wybrać się na konsultację do neurologopedy w celu oceny etapów rozwojowych.

  mgr Beata Musierowicz

  Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

  Moje doświadczenie

  O mnie

  Ważna informacja:
  Wizyta diagnostyczna dotycząca dziecka ( nie dotyczy noworodka i niemowlaka i osoby dorosłej)składa się z 3 etapów diagnost...

  Zobacz pełen opis

  Leczone choroby

  • Autyzm
  • Choroby genetyczne
  • Choroby neurologiczne
  Pokaż wszystkie leczone choroby

  Edukacja

  • Uniwersytet Łódzki - logopedia
  • Uniwersytet Łódzki - neurologopedia
  • Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie - surdologopedia
  Zobacz więcej

  Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


  Specjalizacje

  • Neurologopedia

  Doświadczenie

  • Praktyka w Ośrodku dla niesłyszących Johannes-Vatter-Schule we Friedbergu/Essen, poznanie technik i metod pracy w ramach wczesnego wspomagania rozwoju, 2002 r.
  • Nauka i praktyka w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, prof. dr hab. n. med. H. Skarżyński – 2002–2003 r.
  • Praktyka w „Zespole Diagnozy i Terapii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących” Kraków, prof. dr hab. J. Cieszyńska, 2002–2005 r.
  Zobacz więcej

  Certyfikaty  Znajomość języków

  • Angielski

  Nagrody i wyróżnienia

  • Kuratorium Oświaty w Łodzi- organizacja szkoleń i wykładów Pani prof. Jagody Cieszyńskiej w latach 2002-2009r w Łodzi.

  Profile społecznościowe


  Powiązane wyszukiwania