stłuczenie stawu kolanowego

3 odpowiedzi
Szanowni Państwo, mam pytanie do lekarza ortopedy. Upadłem z roweru na kolano, konkretnie na rzepkę, którą uderzyłem o betonową posadzkę. Bezpośrednio po wypadku w ciągu 10 Minut zastosowałem okłady z lodu. Pojawiła się niewielka, prawie niewidoczna opuchlizna (brak siniaka), a przy zginaniu i prostowaniu stawu kolanowetgo ból. Przez tydzień smarowałem kolano Ibalginem a następnie Reparilem. Po 3-4 dniach mogłem zginać staw, jednak pojawiał się jeszcze lekki ból przy maksymalnym zginaniu oraz np. przy schodzeniu po schodach. Dziś mijają 2 tygodnie od upadku. Nie ma opuchlizny, jest nadal lekki dyskomfort przy schodzeniu i wchodzeniu po schodach, po dłuższym siedzeniu lub staniu oraz po przebudzeniu, uczucie zastania stawu, które po kilku minutach mija. Zdjęcie RTG nie wykazało uszkodzenia kości. Niepokoją mnie następujące objawy: stłuczone kolano nadal jest cieplejsze niż zdrowe, w miejscu uderzenia (rzepka) nadal widoczne jest zgrubienie powstałe po upadku, wspomniane uczucie zastania szczególnie o poranku. Jak długo może trwać powrót do normalnej sprawności i uprawiania sportu (jazda na rowerze)? Czy skoro nie ma właściwie bólu to mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia tkanek w obrębie stawu? Jakie badanie rozwieje wszelkie watpliwości, czy USG kolana? Z góry dziękuję za pomoc.
dzień dobry.
Niestety żadne badanie nie rozwieje wszystkich Pana wątpliwości, mogą one jedynie naprowadzić lekarzy na właściwy trop.
Okres dwóch tygodni od urazu to ciągle krótko. Najprawdopodobniej doszło u Pana do stłuczenia chrząstki na rzepce i na kości udowej.
Jeżeli dolegliwości bólowe są coraz mniejsze to spróbowałbym delikatną jazdę na rowerze (3x5-10 min) unikając podjazdów.
Jeżeli dolegliwości bólowe będą stale występować lub się nasilać to konieczna będzie wizyta u ortopedy.
z poważaniem Jarosław Pawlicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie,
Bezpośredni upadek na rzepkę, a mówiąc dokładniej staw rzepkowo-udowy może prowadzić do uszkodzenia chrząstki w tym stawie. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Ocena chrząstki rzepki możliwa w badaniu MRI kolana

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.