silny ból w okolicy troczka prostowników i kości łódeczkowatej/czworobocznej mniejszej/główkowatej

3 odpowiedzi
W marcu 2014r postanowiłam zadbać o siebie i zaczęłam pływać,dodałam do tego proste ćwiczenia kalisteniczne. W maju 2014r któregoś poranka wstałam z silnym bólem prawego nadgarstka (pomyślałam,że na nim spałam),ból dokładniej w okolicy troczka prostowników i kości łódeczkowatej/czworobocznej mniejszej/główkowatej - ciężko mi wyczuć. Nigdy nie miałam urazu ani nadwyrężeń ręki. Po konsultacji z terapeutą (podejrzewał skurcz mięśnia związany ze stresem i zalecił rozciąganie) przestałam ćwiczyć przez kilka miesięcy, ograniczyłam eksploatację dłoni do minimum, smarowałam maściami przeciwzapalnymi, masowałam, usztywniałam. Niestety ból wciąż nie mijał przez następnych kilka miesięcy. Po zimie ból był sporadyczny,ale wciąż unikam już ćwiczeń obejmujących odchylania dłoni do ok.90*,np. pompek. Mam pracę przy komputerze,ale ten ból ze względu na umiejscowienie z opisu objawów raczej wyklucza zespół cieśni nadgarstka czy zespół de Quervaina.
Od 3 tygodni jestem na urlopie,mimo to 3 dni temu znów zaczął mnie boleć nadgarstek i boli nieustannie do teraz. Nie mogę podnieść kubka z herbatą. Boli bardziej jak nim obracam, zginam w górę i dół lub naciskam na kości.
Dodam,że od około miesiąca mam podobną sytuację z prawą pachwiną-ból przy odchylaniu,np. siad "po turecku".
Na dniach udam się po skierowanie do ortopedy i na USG,ale chcę wiedzieć co Państwo podejrzewają. Proszę o pomoc!
dzień dobry
niestety bez wcześniejszego zbadania Pani, ocenie Pani wieku, budowy, rozmowy o wcześniej wykonywanych ćwiczeniach, określeniu w jakich sytuacjach odczuwa Pani dolegliwości bólowe, co je nasila a co przynosi ulgę nie jestem w stanie Pani jednoznacznie pomóc.
z poważaniem Jarosław Pawlicz

Nie można wykluczyć zespołu de Quervaina lub stanu zapalnego na skutek przeciążenia nadgarstka .koniecznie poszerzenie diagnostyki - rtg ewentualnie USG
Dobry Wieczór,
Wymaga Pani dgn. obrazowej i badania ortopedycznego.
Pozdrawiam.