Spotykam się z dziewczyną od 9 miesięcy. Natomiast nie ma między nami seksu ponieważ ona oczekuje tr

3 odpowiedzi
Spotykam się z dziewczyną od 9 miesięcy. Natomiast nie ma między nami seksu ponieważ ona oczekuje tradycyjnie po ślubie, na co ja się również zgodziłem. Jestem osobą biseksualną, natomiast zawsze chciałem posiadać rodzinę. Zachowałem się nieszczerze, kiedy umówiłem się z innym chłopakiem będąc w związku. Zaiskrzyło między nami, był seks. Ogólnie staliśmy się najbliższymi przyjaciółmi i codziennie do siebie dzwonimy i piszemy. Oboje czujemy do siebie coś więcej niż tylko przyjaźń ale do seksu doszło tylko 2 krotnie. Ale za kazdym razie i ja i on Łe się z tym czujemy bo przecież jestem w związku. On pragnie żebym sobie ułożył życie z dziewczyną i żebym miał normalne życie. Ja do końca nie wiem czego chcę. Jestem na rozdrożu. Wydaje mi się że chciałbym stworzyć normalna rodzinę z dziewczyną. Ale z drugiej strony ślub to odpowiedzialność za siebie i za drugą osobę. Mija dziewczyna nie wie o mojej naturze. Raczej przyznanie się że jestem bi nie wchodzi w grę. Ona tego nie zrozumie i nie zaakceptuje. Bardzo chce normalności ale jednocześnie ciągnie mnie do tego chłopaka. Czuję się jak na rozdrożu i nie potrafię podjąć żadnej decyzji. A jednocześnie uczucia mam mocniejsze w kierunku chłopaka bo on o mnie więcej wie. Moja dziewczyna jest wspaniałą osobą i nigdy takiej nie spotkałem. Jest piękna wrażliwa, delikatna i niespotykana. Co powinienem wziąć pod uwagę w tej decyzji? Czy jest możliwa zmiana uczuć w moim wypadku i co ewentualnie pomogłoby nie?
Z tego co Pan opisał, rozumiem, że jest Pan w dylemacie nie tylko dotyczącym dwóch relacji, ale również różnych dróg życiowych, które te relacje sobą reprezentują. W sytuacji wielu sprzecznych uczuć byłoby dobrze nie podejmować ważnych życiowych decyzji dopóki nie znajdzie Pan przestrzeni, by przyjrzeć się swoim uczuciom i poszukać odpowiedzi na to, czego Pan tak naprawdę potrzebuje i chce. Znalezienie tej odpowiedzi jest realne i zachęcałabym o ile to możliwe, do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty.

W Pana sytuacji rzeczywiście przydałaby się psychoterapia, ponieważ zamierza Pan sobie odpowiedzieć na wiele pytań i trudno tego dokonać bez kogoś, kto pomoże Panu uporządkować tak wiele dylematów. Niezależnie od tego, jaką podejmie Pan decyzję, warto się zastanowić, czy jest Pan w stanie żyć z kimś, nie mówiąc, że jest Pan osobą biseksualną? Obciążenie tajemnicą jest dość trudne, zwłaszcza jeśli ma trwać latami. Warto to rozważyć.
Słyszę, że ma Pan trudności dotyczące sytuacji życiowej i relacyjnej. Ważne jest, aby mógł Pan zrozumieć rozbieżności między różnymi pragnieniami i wartościami, które mogą prowadzić do niepokoju i niepewności.

Pana uczucia są ważne i zrozumiałe. przechodzi Pan przez proces odkrywania siebie i swoich potrzeb, co może być trudne, ale jest jednocześnie bardzo istotne.

Możliwe kroki, które może Pan podjąć to rozpoczęcie terapii indywidualnej. Terapeuta może być wsparciem w tym procesie samopoznania i zrozumienia swoich potrzeb oraz uczuć. Praca terapeutyczna może pomóc Panu lepiej zrozumieć swoją seksualność, wartości i cele życiowe, co w konsekwencji może prowadzić do bardziej świadomych i satysfakcjonujących decyzji.