Spotykałam się z mężczyzną, który na początku relacji starał się zaangażować, chociaż z dużym dystan

3 odpowiedzi
Spotykałam się z mężczyzną, który na początku relacji starał się zaangażować, chociaż z dużym dystansem okazywał emocje. Nie dotykał, nie całował, nie prawił komplementów. W relacji chciał poznawać się powoli z czym i ja się zgodziłam ale ciągle powtarzał, że ciężko jest mu zaufać ludziom, jego zdaniem na początku związku zawsze są fajerwerki a potem wszystko znika, trudno było dotrzeć do jego wnętrza i mówić o uczyciach. A przebywać i rozmawiać ze sobą mogliśmy godzinami. Wydawało się że tak dużo nas łaczy. Nic nie zapowiadało, że zaczął powoli wycofywać się z relacji. Zrobił to po cichu bez pożegnania, bez wytłumaczenia. Po prostu przestał się odzywać. Czy takie zachowanie może świadczyć o leku przed związkiem, emocjonalną niedostępnością u mężczyzny?
Dzień dobry,

Zachowanie tego mężczyzny może świadczyć o tym że obawia się zaangażować, trudno mu podjąć decyzję, może ma problemy z wyrażaniem emocji - ale trudno jest to stwierdzić na odległość, nie znając jego wersji tej sytuacji. Zwykle osoby, które nie decydują się na zaangażowanie w związek, nie są do tego gotowe. Na ten moment najważniejsze jest jednak to, jak się Pani z tym czuje, czy poradziła sobie Pani z zakończeniem tej relacji, czy próbuje Pani ją odbudować, czy nie obwinia się Pani za tę sytuację? Jeśli jest to dla Pani trudne, warto skorzystać z pomocy psychologa / psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

tak jest, czasem im bardziej osoba uświadamia sobie, że zbliża się do kogoś, zaczyna mu na niej coraz to bardziej zależeć, ale jednocześnie boi się, bycia w związku, bliskości, może mieć lęk przed odrzuceniem, myśleć, że kiedy druga osoba pozna ją, taką jaka jest naprawdę to ją odrzuci, bo nie jest wystarczająco dobra... Jest wiele czynników, którymi można tłumaczyć to zachowanie, ale tak naprawdę, wytłumaczenie osoby, która w taki sposób się zachowała, jest najbardziej wartościowe i bliższe prawdzie, rzecz jasna.. Ale wiem, że często mamy dużą potrzebę rozumienia, wyjaśnienia w jakiś sposób zachowania drugiej osoby:) Przykro mi, że doświadczyła Pani takiego sposobu zerwania relacji. Uważam, że nikt nie zasługuje na takie potraktowanie. Zachęcam do zaopiekowania się sobą. Rozstania budzą wiele nieprzyjemnych emocji, proszę dać im prawo się pojawiać.

Pozdrawiam ciepło,
Karolina Saternus
Witam, czasami powody rozstań mogą być bardziej oczywiste niż nam się wydaje. Co nie zmienia faktu, ze taka forma zaniechania relacji może budzić wiele przykrych emocji, jest to naturalne. Wobec powyższego proszę dać sobie prawo do odczuwania ich.
W takich sytuacjach proszę pamiętać o sobie.