Skutki uboczne antykoncepcji

9 odpowiedzi
Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasminelle w zwiazku z PCOS. A od niedawna dokuczaja mi bóle nóg. Czy możliwe jest, że to początek zakrzepicy? Mam 21 lat.
Dzień dobry. Oby nie była to zakrzepica bo leczenie Pani będzie trudne. Jednak bóle nóg przy antykoncepcji hormonalnej mogą ją rzeczywiście zapowiadać.
Należy udać się na konsultację do ginekologa bo to bardzo poważny objaw.
Pozdrawiam,
Katarzyna Jaroszewska

Witam. Każde dolegliwości bólowe w obrębie kończyn dolnych u kobiety przyjmującej hormonalne preparaty antykoncepcyjne wymagają kontaktu z lekarzem. Drogą elektroniczną, bez badania, nie jestem w stanie wykluczyć ani potwierdzić objawów zakrzepicy. Pozdrawiam.
Witam,
W takim wypadku należy odstawić tabletki antykoncepcyjne i zgłosić się do konsultacji chirurgicznej celem wykluczenia zmian zakrzepowych.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
trudno odpowiedzieć na Pani pytanie bez dokładniejszych badań układu żylnego i układu krzepnięcia, proszę skonsultować dolegliwość z ginekologiem i lekarzem rodzinnym
Mało prawdopodobne.
Szanowna Pani,
Jest to dość niepokojący objaw. Proponowałbym odstawienie tabletek i konsultację u specjalisty chirurgii naczyń.
Z wyrazami szacunku,
CS
Coś jest nie tak! Yasminelle kontra PCOS???, w 21 roku życia. Nie wiem czy diagnoza PCOS jest właściwa? Jeśli tak, to Jaką korzyść mają dać tabletki antykoncepcyjne? PCOC to przecież blokada płodności. Wiem, że w niektórych sytuacjach podaje się je w PCOS ale nie z automayu, a u Pani występują objawy, które mogą świadczyć o wzmożonej krzepliwości krwi. Zatem stop dla tabletek itp.
Zapraszam do gabinetu.
Niestety wiek Pani nie ma znaczenia . Bóle nóg w trakcie OA są niepokojące . Wypada natychmiast sprawdzić to na wizycie . Choćby z ostrożności ... pozdrawiam !
Szanowna Pani, tak, jest to możliwe.