Skutecznosc pregabaliny

6 odpowiedzi
Witam.
Czy lekarze psychiatrzy stosuja pregabaline w zaburzaniach depresyjnych i lekowych?jesli tak to z jakim rezultatem?
Witam. Pregabalina w psychiatrii jest stosowana w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego. Osobiście mam dobre zdanie na temat skuteczności leku w dawkach powyżej 150mg. Pozdrawiam

Witam. Pregabalina jest zarejestrowana w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych. W ciągu ostatnich 2-óch lat zastosowanie pregabaliny wśród psychiatrów wzrosło pewnie też ze względu na pojawienie się preparatów generycznych o bardziej przystępnej dla pacjenta cenie. Ja sama stosuje dość często ten lek i myślę, że orientacyjnie jego skuteczność w usuwaniu objawów lęku uogólnionego, w tym przede wszystkim jego objawów somatycznych jest na poziomie 60-70%. trzeba podkreślić,że skuteczność leku zależy od dawki, dla objawów somatycznych lęku jest to 300mg i powyżej na dobę. Pozdrawiam
Jak najbardziej, pregabalina jest zarejestrowana w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego. U wiekszości pacjentów jest dobry efekt, lek nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. Oczywiście jak z każdym lekiem - jest grupa pacjentów, u których skutecznośc jest słaba lub pojawiają się objawy niepożądane - najcześciej zawroty głowy.
Stosują. Pregabalina nie jest lekiem pierwszego rzutu w takich zaburzeniach, niemniej jednak gdy już zostanie zastosowana, niejednokrotnie pomaga.
Tak, pregabalina jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych i lękowych z dość dobrym skutkiem. Zwłaszcza korzystne rezultaty osiąga zastosowanie pregabaliny u osób z wsytępującymi licznymi objawami somatycznymi lęku. Pregabalina wg literatury jest lekiem bezpiecznym i nie wywołującym uzależnienia. Stosuję ją z powodzeniem u osób z nerwicą lękową, nerwica wegetatywną, silnym niepokojem, z objawami bólowymi . Ale każdy człowiek ma inną wrażliwość na lek, więc należy stosować pregabalinę pod opieką psychiatry.
Dzień dobry
tak, jest to nowy trend ale przyznam że mam zbyt mało własnych doświadczeń by sie wypowiadać. Teoretycznie powinno działać...
Z poważaniem
M.Skarbek