Samoocena, nadwaga, zdrada

15 odpowiedzi
Dzien dobry. Mam 36 lat, ogromny problem z samoocena i nadwaga od kiedy pamietam, do tego nie potrafie sobie poradzic ze zdrada meza, i pieklem psychicznym z tym zwiazanym (od ponad roku), z dwojka dzieci, niepewnoscia i chyba paranoja, co zrobic ?
Szanowna Pani,

Zdrada dla każdego związku jest momentem bardzo trudnym. Każdy z partnerów radzi sobie z nią na inny sposób. Często poradzenie sobie ze zranieniem i ponowne odbudowanie zaufania wymaga sporo czasu - warto mieć dla siebie wyrozumiałość w tym zakresie.
Jeżeli jednak trudności utrzymują się i znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto zastanowić się nad tym, czy nie skorzystać z pomocy specjalisty. Wsparcie psychologa czy psychoterapeuty pomoże odzyskać pewność siebie, poczucie własnej wartości i odzyskać spokój wewnętrzny. Terapeuta pomoże Pani także spojrzeć na własne potrzeby i wymagania odnośnie relacji z mężem oraz w poradzeniu sobie z uczuciem niepewności.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Dzień dobry,
z opisanych przez Panią problemów wynika, że jest Pani w stanie kryzysu, spowodowanego sytuacją zdrady , jak również Pani trudności dotyczą szerszych obszarów Pani życia (samoocena, niepewność swojej roli, pozycji).
Myślę, że pomocna będzie wizyta u specjalisty / psychoterapeuty. na takich spotkaniach będzie Pani miała możliwość przyjrzenia się temu, jaki jest Pani wkład w swoje życie, relacje, czy może i jak może Pani to zmienić.
Zapraszam na spotkanie
pozdrawiam.
Monia Chajdas
Dzień dobry,
Zdrada partnera to bardzo trudne doświadczenie. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam,
Joanna Giedarska
Najlepiej będzie zgłosić się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego po poradę dla kobiet w ww.sytuacji. Proszę dać sobie szansę. Takie wizyty w PZP są bezpłatne. Powodzenia
Dzień dobry,
Myślę, że może udać się Pani na konsultację do psychologa, który pomógłby zdiagnozować problem i zaproponować plan pomocy.
Pozdrawiam
Maciej Misztal
Zapraszam do gabinetu -proszę obejrzeć sobie moje filmy na you tube o tzw niskim poczuciu wartości
Dzień dobry Pani,
Aby odpowiedzieć na te pytania i trudności, być może należałoby (pomimo być może lęku z tym związanego...) udać się na rodzaj terapii, dzięki, której mogłaby Pani poczuć ulgę w wysokim poziomie frustracji i być może poczuciu bezsilności...w tym przypadku można udać się na terapię systemową lub psychodynamiczną. Systemową, gdyby chciała Pani odnaleźć odpowiedzi na pytania co robić w rodzinie, a z kolei na psychodynamiczną, by pomóc sobie z samooceną, nadwagą, niepewnością i hipotezą paranoi (stawiam to w pytanie,ponieważ klinicznie nie istnieje coś takiego jak paranoja).
Mam nadzieję, że pomimo niepewności, lęku i być może kwestii finansowych, postawi Pani na siebie i wzmocnienie siebie oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, co robić.

Pozdrawiam Panią serdecznie,
Z poważaniem,
Monika Adamska
Niska samoocena często bywa przyczyną problemów z nadwagą. Znaczenie w rozwoju nadmiernej masy ciała mają psychologiczne funkcje jedzenia. Jedną z tych funkcji jest poprawa samopoczucia. Mówiąc prościej, jedzenie może zmniejszać napięcie psychiczne, co łatwo można zauważyć, gdy w sytuacji stresującej sięgamy po coś słodkiego. Osoby z niską samooceną są narażone na wysokie napięcie psychiczne i często traktują jedzenie jako doraźną formę autoterapii. Efektem tej zależności jest przyrost masy ciała. Lista niebiologicznych funkcji jedzenia jest długa i z tym problemem warto zgłosić się do psychologa.

Zdrada jest zawsze próbą dla związku, jeżeli zdecydowała się Pani pozostać w małżeństwie, to warto określić zasady, na jakich będzie funkcjonowała ta, tak naprawdę, "nowa" relacja. Tutaj niezbędna będzie obecność Pani męża.
Witam. Warto skonsultować się z kimś kto zajmuje się pomocą, by móc omówić wymienione przez Panią problemy i podjąć dalsze działania.
Dzień dobry! Problemy, z którymi się Pani boryka, wymagają pomocy psychoterapeuty. Zachecam do poszukania pomocy w swojej okolicy. Pozdrawiam!
Witam, przeczytałam, że odczuwa Pani niezadowolenie z siebie/swojego wyglądu.Od ponad roku boryka się Pani z cierpieniem związanym ze zdradą męża, a problemy z którymi się Pani zmaga wywołują niepewność i być może poczucie osamotnienia przy wychowywaniu dzieci. Nie wiem jak mam rozumieć zwrot jakiego Pani użyła- "paranoja"- wyobrażam sobie, że może chodzić o natrętne, nawracające myśli z przeszłości dotyczące najbardziej bolesnych przeżyć, jakich Pani doświadczyła, aby jednak móc Pani pomóc potrzebowałabym z Panią o tym porozmawiać, żeby lepiej zrozumieć Pani obecną sytuację i emocje oraz poznać Pani historię życia. Zalecałabym skorzystanie z konsultacji psychoterapeutycznej, aby mogła Pani szerzej porozmawiać o swoich problemach i ustalić dalsze "kroki" pomocy odpowiednie dla Pani. Pozdrawiam Ewa Janasz
Witam, Panią,
niedawno odpowiadałam na podobne pytanie. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Samemu trudno będzie sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Powtórzę to co już kiedyś napisałam: "W tych trudnych chwilach psychoterapeuta zapewni wsparcie. Podczas sesji terapeutycznych, być może pierwszy raz w życiu, będzie Pani miała możliwość, w bezpiecznym miejscu, w atmosferze akceptacji, wyrazić swoje myśli, uczucia, emocje, podzielić się wszystkim co stanowi przedmiot zmartwień. Pozna Pani i rozwinie swoje zasoby oraz strategię radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Terapeuta pomoże Pani odkryć przyczynę negatywnych przekonań o sobie samej.
Proszę pamiętać o swoich Skarbach. Do prawidłowego rozwoju dzieci, potrzebują miłości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa."

Serdecznie pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Biorąc pod uwagę, że Pani stawia już kolejny raz to samo pytanie, serdecznie polecam bezpośrednią rozmowę z psychoterapeutą na ten temat. Trudno jest uzyskać na forum zadowalającą odpowiedź, która łagodziłaby opisany przez Panią "piekło psychiczny".
Szanowna Pani. Na początku warto zrobić podstawowe badania (cukier, tsh, morfologia). Pani objawy mogą świadczyć o kryzysie związanym z trudnościami w związku. Wspomina Pani, że niska samoocena towarzyszy Pani od dawna. Warto skorzystać ze wsparcia psychoterapeutycznego, aby odzyskać równowagę, adekwatny obraz siebie. Pozdrawiam.
Witam,
polecam wizytę u psychologa w dostępnej dla Pani lokalizacji. W wyniku psychoterapii można poprawić swą samoocenę i uruchomić siłę wewnętrzną potrzebną do radzenia sobie z przeciwnościami losu i osiągania celów życiowych. Warto szukać pomocy u specjalisty, gdy przygnębienie, niepokój i inne negatywne emocje odbierają radość życia. Pozdrawiam.