Rok temu przespałem kilka nocy na niewygodnym, bardzo miękkim materacu. Budziłem się z bólem szyi a

6 odpowiedzi
Rok temu przespałem kilka nocy na niewygodnym, bardzo miękkim materacu. Budziłem się z bólem szyi a nawet nadgarstków. Później doszły bóle karku, łopatek (uczucie pieczenia), krzyża oraz strzelanie na wdechu w okolicach łopatek, kręgosłupa piersiowego oraz chrupanie w szyi przy skrętach, strzelanie po jej odchyleniu. Pojawiły się także mimowolne, jednosekundowe drgania w różnych ale stałych miejscach mi.in brzuch, udo czy kącik ust. Zauważyłem że np. brzuch drga tylko wtedy kiedy się położę.
Problem trwa do dziś, nigdy wcześniej tego nie doświadczyłem. Na RTG zarysy i wysokości kręgów w normie ale lordoza zniesiona. Poszedłem do doświadczonego fizjoterapeuty który nie wyczuł dużych napięć. Wykonał kompensację szyi, rotacje (docisnął na wdechu kręgi piersiowe) a na koniec nakleił tejpy. Terapię powtórzył ale bez żadnej poprawy. Dzisiaj przeprowadził terapię czaszkowo-krzyżową która ma pomóc na te bóle jak i na migreny z którymi zmagam się od lat. Za kilka dni znów idę na terapię manualną. Umówiony jestem także na MRI szyi i głowy. Fizjoterapeuta nazwał mnie swoją "zagadką zawodową". Nie brzmi to optymistycznie a dzisiejsza terapia kranio sakralna wzbudziła we mnie pewne wątpliwości co do całego leczenia. Czy wizyta u kręgarza, osteopaty, ortopedy to odpowiedni kolejny krok? Przyznam szczerze że już mam dosyć fizycznie jak i psychicznie.

Mężczyzna, 27 lat, Trójmiasto.
Witam. Proszę Pana, każdy terapeuta choćby stosujący te same metody jest inny, na co innego zwróci uwagę. Medycyna jest sztuką a fizjoterapia tym bardziej. Każdy z nas ma inny "pomysł" na przyniesienie ulgi pacjentowi. Jeśli dał Pan szanse chociaż przez 2 wizyty tamtemu, a uważa Pan, że nie ma żadnego efektu to spróbować gdzie indziej. Pozdrawiam z Gdańska

Witam. Po pierwsze warto dobrze się zastanowić czy na pewno nie ma poprawy- być może jest ona niewielka ale jest. Nie zawsze udaje się u pacjentów uzyskać efekt zmniejszenia dolegliwości o kilkadziesiąt procent w czasie 1 czy 2 spotkań. Niektórzy pacjenci reagują na terapię szybciej, inni wolniej. Zależy to od bardzo wielu czynników. Niemniej jeżeli po 4-5 spotkaniach nie będzie żadnej poprawy, to sugerowałabym zmianę formy terapii/ zmianę terapeuty. Nie znaczy to, że obecny terapeuta nie zna się na swojej pracy ale być może z takim akurat przypadkiem spotkał się po raz pierwszy i nie ma pomysłu jak Panu pomóc. Być może potrzebny jest tu ktoś z większym doświadczeniem. Pozdrawiam.
Proszę kontynuować terapię u tego fizjoterapeuty.
Kręgarza przy opisie Pana objawów odradzam. Wyglądają one na objawy spoza układu ruchu, być może min. psychogenne. Dobrze, że robi Pan dalszą diagnostykę, np związaną z bólami głowy. Proszę być dobrej myśli!
Polecam udać się do sprawdzonego i zaufanego osteopaty.
Pozdrawiam z Poznania
Wiktoria
Czasami znalezienie tej właściwej przyczyny dolegliwości może zająć kilka wizyt, szczególnie przy niespecyficznych objawach. Niezależnie od tego nie ma co się poddawać, kontynuować leczenie i rozszerzać diagnostykę.
Jeśli fizjoterapeuta nie może znaleźć przyczyny problemu powinien odesłać do innego fizjoterapeuty albo lekarza. To jest dobra praktyka świadcząca o dojrzałości specjalisty.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.