rehabiliracja

5 odpowiedzi
Na poziomie L1/L2 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężająca nieznacznie lewy otwór m/k. Na poziomie L2/L3 widoczne jest symetryczne uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu "bulging disc" uciskające worek oponowy i zwężające nieznacznie dolne odcinki otworów m/k. Na poziomach L3/L4 i L4/L5 widoczne są pośrodkowo-dwuboczne przepukliny krążków międzykręgowych uciskające worek oponowy, zwężające umiarkowanie zachyłki boczne kanału kręgowego z możliwym podrażnieniem korzeni nerwów rdzeniowych (L4 i L5) i zwężające dolne odcinki otworów m/k. Pośrodkowa wypuklina krążka m/k L5/S1 modelująca worek oponowy. Krążki międzykręgowe L1/L2 i L2/L3 wykazują nieznaczne obniżenie sygnału w obrazach T2zależnych odpowiadające zwyrodnieniowej dehydratacji.Wczesne zmiany zwyrodnieniowo-przerostowe stawów międzykręgowych na poziomach L4/L5 i L5/S1. Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym w granicach normy.
Stożek końcowy rdzenia i korzenie ogona końskiego bez zmian ogniskowych. W trzonie kręgu Th12 widoczne jest ognisko wielkości 0,9 cm, hiperintensywne w obrazach T1 i T2-zależnych, odpowiadające naczyniakowi

Jest to opis mojego rezonansu.
Dolegliwośći:
Ból przy pochyleniu się na prawy bok oraz do tyłu, wtedy też takie dziwne mrowienie po prawej nodze idzie, boląca prawa pachwina, od której ból promieniuje do prawego jądra.
Praca: fizyczna na magazynie.
Pytanie czy w takim stanie jestem zmuszony zrezygnować z pracy fizycznej na magazynie? Oraz czy jest wstanie mi Pan pomóc?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Szanowny Panie, obecnie wciąż niestety brak jest pełnej zbieżności diagnostyki radiologicznej (w tym przypadku MRI) z badaniem klinicznym i subiektywnymi objawami zgłaszanymi przez pacjentów. Ma to głównie związek z osobniczą szerokością kanału kręgowego. Niemniej jednak wspomniał Pan o swoich dolegliwościach łącznie z dyskomfortem w okolicach krocza, a także podczas określonej ruchomości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W Pańskim przypadku niezbędne jest rozszerzenie informacji na temat dolegliwości na podstawie obszernego wywiadu, a następnie na tej podstawie zaplanowanie dalszego leczenia, czym zajmuję się na co dzień. Skuteczność leczenia tego typu zmian w narządzie ruchu jest wysoka, a formą leczenia zazwyczaj jest leczenie zachowawcze (w tym przypadku specjalistyczna fizjoterapia), za wyjątkiem sytuacji gdzie mamy do czynienia z masywnym uciskiem struktur nerwowych doprowadzającym do znacznego upośledzenia funkcji organizmu, czy to na skutek uszkodzenia krążka międzykręgowego, czy też na innym podłożu, co musi potwierdzić badanie kliniczne. Zapraszam zatem na wizytę. Pozdrawiam serdecznie

Jak najbardziej 90% pacjetnow przychodzi z podobnymi opisami, 2-3 wizyty i bol powinien byc niezauwazalny
Najczęściej takie objawy zależą od ograniczonej ruchomości w stawach kręgosłupa i braku równowagi między różnymi grupami mięśni. Wtedy fizjoterapią możemy zmniejszyć lub zlikwidowaćobjawy. Jeśłi od dawna nosił się Pan ze zmianą pracy to może jest to dobry moment, ale jeśli ją Pan lubi i jest Pan dobry, to zrobimy wszystko, żeby mógł Pan nadal pracować.
Witam. Praca fizyczna jest możliwa, ale też należy przestrzegać kilku zaleceń a propos regularnych ćwiczeń wg. indywidualnych ustaleń i przede wszystkim zaleceń dotyczących sposobu wykonywania codziennych czynności, pozycji podczas snu itp. Zapraszam na konsultacje i terapię.
Witam
Jak najbardziej jestem w stanie Panu pomóc. Co do pracy i możliwości jej wykonywania szczegóły ustalimy na wizycie, z pewnością jednak będzie trzeba ograniczyć możliwe przeciążenia.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.