Ręce już mi opadają i nie mam już siły i pomysłów co dalej. Męczę się od kilku miesięcy z bólem w ob

4 odpowiedzi
Ręce już mi opadają i nie mam już siły i pomysłów co dalej. Męczę się od kilku miesięcy z bólem w obrębie jamy brzusznej, a mianowicie ból ktory utrzymuje mi się prawie cały czas potrafi występować w kilku miejscach, najczęstszym miejscem są bóle po bokach brzucha pod żebrami, najczęściej gdzieś na wysokosci pępka, około 7-10 cm od pępka. Zdarza sie że raz z jednej, raz z drugiej strony ale ból potrafi dokuczać również z dwóch stron naraz z przewagą na jeden z boków. Nieraz są to tak jakby kłucia, nieraz ból ktory wydaje się że boli coś głeboko, ogolnie ból towarzyszy mi przez cały dzień z możliwością ustąpienia ale tylko na kilka minut. Ból przenosi się rownież w dół, mianowicie boli podbrzusze, z boku podbrzusza w kierunku pachwin, potrafi boleć centralnie po środku w miejscu jak rozjeżdżają sie żebra (pod klatką piersiową) jakies 10 cm nad pępkiem. Bóle utrudniają mi normalnie funkcjonowac. Zauważyłem że jeśli położę się na brzuchu i mam ręce zgięte w łokciach przy ciele ból robi się słabszy a nawet potrafi ustąpić na troche. Do tego jeśli chodzi o wypróżnienia to są nieregularne i dosyć częste o różnych konsystencjach. Ból potrafi pojawić sie na bokach z tyłu jak i rownież w krzyżu lędźwiowym. Od dwóch tygodni doszły jakieś dziwne zawroty głowy.
Ostatnio zrobione badania:
- Badania ogólne krwi i moczu w normie, po za pozycją: PDW - 16.9 oraz ALAT - 65, a i w moczu Krew(A13) - 25 ery/ul.
- RTG jamy brzusznej opis: Gazu pod kopułami przepony oraz poziomów płynu w jamie brzusznej nie uwidoczniono.
- USG jamy brzusznej (05.12.2017) opis: Wątroba niepowiększona, normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych. PŻW i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. Trzustka niepowiekszona, jednorodna, z nieposzerzonym przewodem Wirsunga. Śledziona niepowiększona, jednorodna. Nerki w normie morgologicznej, bez złogów. Nerka prawa długości 112mm, miązsz grubości 12-18mm. Lewa nerka odpowiednio mierzy 119mm i 13-18mm. Obie nerki z cechami zastoju moczu. W obu nerkach poszerzona miedniczka nerkowa: w nerce prawej poszerzona miedniczka ma wymiary 25x18mm, w nerce lewej 14x14mm. Pecherz moczowy miernie wypełniony. Aorta brzuszna nieposzerzona. Nie stwierdzam wolnego plynu w jamie otrzewnej.
- GASTROSKOPIA (21.09.2017) opis: Proksymalny odcinek części zstępującej dwunastnicy prawidłowy. Opuszka dwunastnicy kształtna, błona śluzowa z obrzękiem i ogniskowymi przekrwieniami. Odźwiernik sprawny czynnościowo. W żołądku treść wodojasna, ściany elastyczne, podatne na insuflację, błona śluzowa prawidłowa. Wpust w inwersji i na wprost - cechy wślizgowej przepukliny rozworu przełykowego przepony. Linia Z regularna, na górnych brzegach fałdów żołądkowych, które są obrzęknięte, z pojedyńczą nadżerką 8-10mm, linia Z 38 cm od siekaczy. Przełyk bez zmian.
Do jakiego specjalisty mam się udać, co dalej bo zaczyna mi już sił do tego brakować.
Witam serdecznie,
Z uwagi na opisywane dolegliwości oraz wynik badania USG proszę zgłosić się na konsultację urologiczną.
Pozdrawiam

Dzień dobry

Obraz USG z cechami zastoju w miedniczce wymaga oceny urologicznej.

Pozdrawiam
Jasiuk
Witam, z uwagi na nieprawidłowy wynik badania USG oraz badania moczu w pierwszej kolejności proponuję zgłosić się do specjalisty urologa. Z uwagi na zastój w nerkach prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie urografii lub rezonansu. Pozdrawiam.
Dzień dobry! Najlepiej udać się do chirurga ogólnego. Pozdrawiam