jestem po udarze krwotocznym glebokim,bylam rehabilitowana na oddziale 4 m-ce.a a juz 11 miesiecy w

10 odpowiedzi
jestem po udarze krwotocznym glebokim,bylam rehabilitowana na oddziale 4 m-ce.a a juz 11 miesiecy w domu.3 x w tygodniu,.zostal mi niedowlad prawej reki.umiem juz chwytac ale nie czuje na ile mocno zaciskam dlon i nie czuje .najbardziej dokucza mi mrowienie cierpniecie dloni szczeggolnie, bo od nadgarstka do lokcie jest mniejsze.ten brak czucia jest utrudnieniem w rehabilitacji.czy sa cwiczenie ,ktore by pomogly w tym przypadku.szukam w internecie ale tu dotycza one spraw ortopedycznych..prosze o pomoc.dziekuje
Nie zawsze da się w pełni odbudować czucie i siłę. Proszę poszukać ćwiczeń pod hasłem neuromobilizacja nerwu pośrodkowego. Stymulacja czucia przez masaż i pocieranie szorstkimi przedmiotami oraz masaż piłeczką z kolcami. Ćwiczenia czucia głębokiego z zamkniętymi oczami - ustawianie ręki w różnych położeniach, chwytanie przedmiotów. Warto także sprawdzić czy zaburzenia czucia nie pochodzą od odcinka szyjnego, niezależnie od udaru. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Dzień dobry
Proszę poszukać ośrodka gdzie mają aparat typu Pablo do terapii dłoni. W regionie śląskim jest w Gliwicach Życzę zdrówko
Witam, jeśli chodzi o rehabilitację po udarze mózgu, to istnieje kilka koncepcji rehabilitacji neurologicznej: np. PNF, metoda Bobath, fizjoterapia funkcjonalna. Dobór odpowiedniej metody i zestawu ćwiczeń zależy od stanu i możliwości pacjenta, ulega on ciągłej zmianie, w zależności od kolejno stawianych celów. Nie mogę zatem podać Pani zestawu kilku ćwiczeń, potrzebna jest, niestety, systematyczna rehabilitacja prowadzona przez doświadczonego fizjoterapeutę neurologicznego. Jeśli jest Pani z Łodzi, to mogę pomóc. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Zachęcam do konsultacji z fizjoterapeutą,który ćwiczy metodą Vojty -metodą neurofizjologiczną docierającą do proprioreceptorów w mięśniach i ścięgnach(czucie głębokie).Pomaga ona w regulacji napięcia mięśniowego i koordynacji pracy mięśni w konkretnym wzorcu ruchowym.Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na tym polu niewiele będę w stanie Pani pomóc. Po pierwsze instruktaż takich ćwiczeń nie może odbywać się inaczej niż na bezpośrednim spotkaniu z fizjoterapeutą. Po drugie nie zajmuję się rehabilitacją w neurologii. Na portalu jednak znajdzie Pan/Pani wielu takich specjalistów - pozdrawiam i gratuluję szybkich postępów w rehabilitacji!
Cześć
Ciężko mi się tutaj wypowiedzieć ponieważ mam bardzo małe doświadczenie z pacjentami po udarze. Napewno warto by było zobaczyć ktory nerw jest najsłabszy w kończynie i dobrać do niego ćwiczenia. Napisz proszę skąd jesteś a ja popytam wśród kolegów po fachu do kogo warto się wybrać w Twojej okolicy :)
Pozdrawiam
Witam serdecznie.
Proszę szukać terapeuty Manipulacji Powięzi wg Luiggi Stecco. Istnieje szansa, że łącząc rehabilitację ruchową z metodą terapii manualnej Pani stan znacznie się poprawi.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan
Niestety nie specjalizuję się w pracy z pacjentami po przebytym udarze, w związku z czym wolałbym przekierować Panią do innego fizjoterapeuty, który pracuje z takimi pacjentami. Jeżeli będzie taka potrzeba mogę podać kontakt do takich osób.
Tak, można ćwiczyć czucie poprzez bodźcowanie reki równymi materiałami szorstkimi (np, ręcznik, gąbka), kującymi (np. szczotka do włosów) i bardzo delikatnymi, które początkowo będą trudno odczuwalne (np. wata). Warto też wykonywać ćwiczenia precyzyjnych ruchów palców tzn łączenie palców ze sobą, trzymanie w nich kartki papieru, aby "nauczyć na nowo" mózg do wykorzystywania odpowiedniej siły do czynności.
Dzień Dobry. Proszę skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który pracuję metodą PNF lub metodą Bobath. Pozdrawiam