Pytanie o seks

5 odpowiedzi
Co mogę zrobić jeśli podczas stosunku penis mięknie i często trzeba ponownie go pobudzać bądź gdy wcale nie chce się znów pobudzić do działania albo gdy szybko kończę? Od czego mogą pojawiać się te problemy z erekcja? Co może pomóc na libido i efektywniejszy seks?
Szanowny Panie,
problemy z erekcją pojawiają się u wielu mężczyzn. Często przyczyną jest stres lub przemęczenie. Warto jednak skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia przyczyn zdrowotnych.

Szanowny Panie,
w związku z zaburzeniami erekcji proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza seksuologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz
Szanowny Panie,
istnieje wiele przyczyn zaburzeń erekcji i przedwczesnego wytrysku. Niektóre z nich mają charakter somatyczny, wtedy to zaburzenie funcji ciała jest przyczyną problemu albo ojawem chory. Inne natomiast wywodzą się z psychiki, sfery emocji, obaw, lęków, zahamowań, przekonań i postaw. Spotkanie z seksuologiem pozwoli ustalić co Panu nie pozwala cieszyć się udanym życiem seksualnym i podjąć skuteczne działania zaradcze.
Pozdrawiam
Jeśli występują zaburzenia z erekcji, czyli penis mięknie podczas stosunku lub są trudności z osiągnięciem wystarczającej erekcji do odbycia stosunku i sytuacja taka budzi Twój niepokój to warto skonsultować się z seksuolożką lub seksuologiem.
Przyczyny mogą być różne: od zmęczenia, poprzez brak odpowiednich do podniecenia bodźców, po choroby towarzyszące (cukrzyca), przyjmowane leki, używki (palenie papierosów) stany miażdżycowe, lub bardziej psychologiczne takie jak konflikt w związku, tłumiona złość, stres, lęk o to jak się wypadnie.
Czasem jedna taka sytuacja może wywołać stres i lęk, które przy kolejnym zbliżeniu powodują narastanie napięcia i kolejne trudności.
Zależne to jest też o od częstości kontaktów seksualnych, ich regularności, wieku, diety oraz tego od jakiego czasu trudności wystepują. Żeby poznać przyczyny w Twoim konkretnym przypadku trzeba by przeprowadzi wywiad seksuologiczny, dzięki czemu można by rozpoznać Twoja sytuację oraz dobrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązania.
Jeśli Cię niepokoi ta sytuacja i chcesz ją zmienić nie szkodząc sobie to zachęcam do specjalistycznej konsultacji seksuologicznej z seksuolożką lub seksuologiem. Ponieważ seksualność jest zależna od wielu czynników. Indywidualnych warunków psychicznych, relacji w której dochodzi do kontaktów seksualnych, stanu zdrowia, społecznych uwarunkowań, codziennego funkcjonowania.
Suplementy diety wzmacniające libido nie zawsze mają faktyczne przełożenie na seksualność, a dostępny sildenafil może wspomagać występowanie erekcji jednak warto go skonsultować ze specjalistą bo przyczyny nie zawsze są biologiczne. Pozdrawiam.
Witam serdecznie
brak ciągłego wzwodu podczas stosunku jest stanem naturalnym, który pojawia się wraz ze wzrostem trwania aktu. Przyczyną może być przyzwyczajenie się do określonych bodźców takich jak ta sama pozycja za każdym razem, to samo miejsce itp. Łatwo też ulec rozproszeniu, mogą się pojawić myśli niezwiązane z sytuacją, partnerka bądź partner mogą coś zrobić inaczej i uwaga może się przekierować na coś innego. Przyczyny mogą też leżeć gdzieś indziej, np. w różnego rodzaju chorobach, które mogą zacząć objawiać się problemami z erekcją. Nie pisze Pan nic o swoim wieku, który również ma bardzo duże znaczenie w tej kwestii. W celu dokładniejszej diagnostyki i tym samym dopasowania odpowiedniej formy leczenia, zachęcam do wizyty u seksuologa.
Z poważaniem
Adrianna Stawarz