Pytanie dot. bólów w okolicy ścięgień kolanowych

5 odpowiedzi
Witam,
mam pytanie dot. moich problemów z bólem w okolicach ścięgien kolanowych. Bólu nabawiłem się znosząc 20kg wiadro z 4 piętra, w okolicy kwietnia 2015r. Do tej pory byłem z wizytą u kilku ortopedów. Podczas tych kuracji brałem suplementy takie jak Cignon, Wobenzym (enzymy), białko w postaci suplementu, witaminy i minerały; do tego brałem różne leki m.in: Rantufil |Retard, innych nazw leków nie pamiętam. DO tego chodzę na pole magnetyczne i nie ukrywam, że nie widzę efektów, ból jest nadal odczuwalny. Zrobiłem Rezonans Magnetyczny, który wykazał " w zakresie pogranicza ścięgno/brzusiec głowy bocznej mięśnia brzuchatego łydki widoczne pasmowate sygnały hiperintensywne odpowiadające uszkodzeniu (na odcinku do 40mm). Wnioski: umiarkowanie wyrażone uszkodzenie/zmiany pourazowe mięśnia brzuchatego łydki". Co robić? :(
Dolegliwości trwają już dosyć długo . Wskazane jest kolejne badanie ortopedyczne. Często pomocne są zabiegi rehabilitacyjne oraz kinesiotaping. Warto skonsultować to z lekarzem lub rehabilitantem

Witam Serdecznie

Z informacji które Pan napisał widać, że był Pan leczony tylko farmakologicznie plus zabiegi fizykoterapii. Co z mojego doświadczenia daje bardzo małe efekty. Podstawą leczenia jest dokładne badanie kończyny. i sprawdzenie która struktura jest odpowiedzialna za problem. NIe kwestionuje oczywiście wyniku rezonansu ale trzeba zawsze potwierdzić to badaniem kliniczym, zrobic kilka testów i postawić diagnozę. Zdecydowanie lepszym sposobem leczenia jest terapia manualna i praca na tkankach miękkich, sama suplementacja nie zda egzaminu. Uszkodzenie mięsnia brzuchatego powoduje tworzenie blizny zrostów i zwapnień w okolicy uszkodzenia. trzeba to jak najszybciej uelastycznić żeby pozbyć sie bólu. Dodatkowo sprawdzićdługość mięśnia brzuchatego i płaszczkowatego, ruchomość stawu skokowego.
Zgłosiłbym się na Pana miejscu do dobrego terapeuty manualnego/fizjoterapety, W warunkach domowych może Pan zacząć rolować łydkę na rollerze. To dość popularna metoda uelastyczniania tkanek.
Proszę pamiętać ze suplementy sa tylko uzupełnieniem terapii.
Jeśli jest Pan z Warszawy to zapraszam do siebie na diagnostyke i leczeni.

Pozdrawiam
Łukasz Kłos
Witam!
Z tego co czytam to problem trwa już 1,5 roku, to nietypowe żeby uszkodzony mięsień przez tyle czasu się nie zagoił... natomiast jeżeli tak jest to trzeba by wprowadzić zabiegi poprawiające trofikę uszkodzonej tkanki - przyspieszając tym samym proces gojenia. Myślę tutaj o indywidualnie dobranej terapii manualnej + celowanej kinezyterapii (ćwiczeniach), ewentualnie o zabiegu Fali Uderzeniowej.
Witam tak naprawdę zeby powiedzieć cos więcej na temat problemu i jego leczenia trzeba zbadać dana okolice. Wtedy można na tej samej wizycie podjąć terapie. Watpię zeby farmakologia oprócz wyciszenia bólowego cos dała. Jeśli problem mięśniowy to jest szereg technik do pracy z takim problemem. Pozdrawiam i zapraszam n
Cóż, ciężko stwierdzić cokolwiek jednoznacznie na odległość, tym bardziej, że badanie MRT nie jest do końca wiarygodne. Mógł Pan sobie nadwyrężyć ścięgno, mógł Pan nabawić się hipertensji w tym rejonie, mogło dojść do delikatnego uszkodzenia w mechanizmie trakcyjnym.. Można by tak wymieniać długo. Nie winiłbym ortopedów, są nauczeni postępować według określonych wzorców myślenia i wielu ciężko wykroczyć poza te ramy. Ze swojej strony mogę dodać jedynie, że z powodzeniem da się walczyć z bólami ścięgien i stawów za pomocą terapii manualnej, tapingu, etc... Proponowałbym udać się do doświadczonego fizjoterapeuty ;)

Pozdrawiam,
R. Gaszyński