Przeskakiwanie w biodrze

6 odpowiedzi
Czy lekkie przeskakiwanie w biodrze można wyleczyć? Kiedyś dużo biegałam w nieodpowiednich butach dla stopy z pronacja. Nie boli mnie to i nie zawsze przeskakuje, ale chciałabym to naprawić jeśli się da.
Potrzebowałbym więcej informacji. Wstępnie mogę powiedzieć, że prawie napewno da się to wyleczyć. Odpowiedni terapia, autostretching i ćwiczenia stabilizacyjne powinny załatwić problem. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam

Witam,

Staw biodrowy można powiedzieć to całkiem spory staw, przeskakiwania mogą być odczuwalne w różnych jego częściach. Nie będziemy gdybać, musiałaby Pani podać troszkę dokładniejszą lokalizację tego "trzasku"
Sugeruję wizytę: - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Kwestia badania. Przyczyny mogą być w zbyt napiętym m biodrowo ledzwiowym lub naprezaczu powięzi. Musiałbym zbadać pozdrawiam.
Witam. Lekkie przeskakiwanie w stawie biodrowym może być wynikiem zaburzeń napięcia mięśnia biodrowo-lędźwiowego, ewentualnie pośladkowego wielkiego.
takie "przeskakiwanie" może podrażniać tkanki miękkie i z czasem doprowadzić do kontuzji. Trzeba ocenić podczas badania co przeskakuje i kiedy - na odległość nie da się tego zrobić.
Najpierw trzeba ocenić co i kiedy przeskakuje, potem można brać się za próbne leczenie które wyjaśni, czy da się coś z tym zrobić metodami manualnymi. Zapraszam!