Przepuklina mięśniowa

16 odpowiedzi
Mam przepuklinę mięśniową prawdopodobnie. Badanie USG wykaszało :W badaniu przedniej powierzchni podudzia lewego uwidoczniono cechy przebytego uszkodzenia zewnętrznej powięźi środkowo- bliższego odcinka m. piszczelowego przedniego i jej pourazowego rozejścia się na obszarze o długości 10 cm i szerokości do około 3 cm, z łagodnym uwypukleniem się brzuśca w/w mięśnia na tym poziomie, Brzusiec m. piszczelowego przedniego o prawidłowej strukturze, bez cech zmian pourazowych, bliznowatych ani innych uchwytnych patologii. Pozostałe mięśnie przednio-bocznej powierzchni podudzia lewego bez uchwytnych zmian.

Właśnie fizjoterapeutka poleciła mi poradzić się Osteopaty
Jakie są objawy? Dobrze byłoby udać się do kogoś, kto popracuje powięziowo i uwolni okoliczne tkanki od nadmiernego napięcia, aby rozejście nie było pociągane. Poza tym chyba tylko operacja zszycia tej powięzi może dać efekt usunięcia rozejścia. Pozdrawiam

Działaniem, które jako pierwsze powinno być zastosowane to procedura RICE. Jednak z tego co widzę to uszkodzenie to nie jest już "świeża" sprawa. Dobrze dobrany plan rehabilitacji powinien już od samego początku skupić się na poprawie zakresu ruchu w mięśniach antagonistycznych mięśnia piszczelowego przedniego – m. brzuchatym łydki czy płaszczkowatym. Zdecydowanie pozwoli to rozluźniać się dysfunkcyjnym tkankom i przyspieszy zmniejszanie się stanu zapalnego, a co więcej, w trakcie dalszej pracy korygującej błędne nawyki, które najprawdopodobniej doprowadziły do kontuzji poprzez problemy biomechaniczne i funkcjonalne mięśni, zastosować można korekcje wad stóp, masaż, zabiegi fizykoterapeutyczne i oczywiście kinesiotaping.
Tu potrzebny jest dokładniejszy wywiad (wiek pacjenta, tryb życia itp...
Oczywiście należy się udać do odpowiedniego lekarza bądź fizjoterapeuty
Proszę skontaktować się z chirurgiem lub ortopedą. Lekarz powinien Pana/Panią zbadać i ocenić czy można tę przypadłość operować. Pozdrawiam i zapraszam.
Witam
Pytanie brzmi jak Pani?Pan z tym funkcjonuje? Pourazowe uszkodzenie powięzi do pewnego stopnia jest w stanie się zregenerować. Wszystko zależy od jej wielkości stopnia uszkodzenia i zmiennych osobniczych. Gdyby nie pozwalało na normalne funkcjonowanie i się pogłębiało rozejście powięzi, to wtedy trzeba by rozważyć jakieś dodatkowe kroki oprócz terapii manualnej i funkcjonalnej.
Pozdrawiam
Witam.
Rozumiem, że jest to opis do poprzedniego pytania.
Ja niestety nie zajmuję się osteopatią więc dokładnie się nie wypowiem na ten temat, natomiast wiem, że można z tego rodzaju uszkodzeniem powalczyć różnego rodzaju metodami możliwe, że osteopatia ma takie narzędzia powinien je także posiadać FDM.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam,
Zarówno fizjoterapeuta pracujący na powięzi, jak i osteopata poradzą sobie z tym problemem. Pozdrawiam i zapraszam
Szanowna/y Pani/e,
według mnie należy spróbować przywrócić ciągłość powięzi technikami manualnymi. Jeśli 3-5 sesji nie przyniosą poprawy wówczas należy rozważyć zabieg operacyjny.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Polecam terapie FDM w tym przypadku. Na pewno w warszawiektoś certyfikowany się znajdzie.
Pozdrawiam
Lewandowski
Dzień dobry. Muszę zacząć od tego, że nie jestem osteopatą. Co Pani dokładnie dolega? Czy coś boli? Jest ograniczenie ruchu? Obrzęk?
W takim przypadku istnieje możliwość interwencji. W gabinecie fizjoterapeutycznym zabiegi wykonuje się przynajmniej w obrębie całej jednostki mięśniowo-powięziowej, osobiście przebieg terapii na bieżąco oceniam pod kontrolą aparatu USG. Powodzenie i rokowania w terapii zależą od dokładnego charakteru uszkodzenia powięzi, obecnego przebiegu włókien, objawów, jakie towarzyszą temu problemowi (parestezje, tkliwość, ból, zaburzenia krążenia, itd.) i od historii choroby (czy był to nagły uraz, stara kontuzja, czy zwykłe przeciążenie). Rokowania i dokładną ocenę ustala się w ciągu pierwszych wizyt.
Polecam udanie się do osteopaty.
Witam serdecznie,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Powieź to tkanka która nie jako "otaczająca nas" w naszym ciele . To tkanka która jest bardzo ważna i posiada na swoim przebiegu bardzo dużą ilość różnego rodzaju receptorów. To również tkanka która potrafi się regenerować i naprawiać. Proszę również pamiętać kiedy doszło do dużych uszkodzeń strukturalnych (m.in przepuklin itp.) to naprawa będzie się najczęściej wiązała z wizytą u chirurga. Jeśli natomiast czuć "guzki" , "wypukliny" i inne tego typu stwardnienia na przebiegu podudzia to osteopaci, terapeuci manualni lub fizjoterapeuci z pewnością pomogą.
Oczywiście regeneracja to bardzo indywidualna kwestia.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
A może da się to zszyć - chirurg odpowie czy warto. Na czym polega problem? Coś boli, działa źle czy źle wygląda?
Nie jestem osteopatą, też jestem fizjoterapeutą. Pozdrawiam
Dzień dobry, niestety nie jestem osteopatą. Planowanie leczenia zależy w tym wypadku od objawów z tej przepukliny. Pozdrawiam,
DB
Dzień dobry,
Proponowałbym się udać raczej do ortopedy. Przerwanie ciągłości ścięgien, powięzi wymaga zamknięcia ich wrót szwem lub wykonania miejscowej plastyki z użyciem przeszczepu. Leczenie nieoperacyjne to unieruchomienie uszkodzonego odcinka kończyny dolnej do momentu ustąpienia dolegliwości bólowych.