Witam Mam problem z przepukliną pępkową... Mam 43 lata 177cm i 130kg. Zawsze byłem otyły... mimo wi

1 odpowiedzi
Witam
Mam problem z przepukliną pępkową... Mam 43 lata 177cm i 130kg. Zawsze byłem otyły... mimo wielu prób nie udaje mi się utrzymać stałej wagi.10 lat temu miałem przeprowadzony zabieg na przepuklinę pępkową ale chirurg nie zastosował siatki, ponieważ stwierdził że nie było takiej potrzeby. Po kilku miesiącach przepuklina wróciła. Podczas wizyty chirurg stwierdził że nie wykona kolejnego zabiegu ze względu na moją nadwagę. Nie mogę schudnąć a przepuklina się powiększa. Trwa to już 9 lat, chciałem w końcu zrobić z tym porządek lecz kolejny lekarz twierdzi że zabiegu nie można wykonać ze względu na nadwagę... Czy musi się pojawić zagrożenie życia żeby wykonać tego typu zabieg? Proszę o pomoc.
Dzień dobry, niestety jak Pan widzi otyłość niesie ze sobą ogromne ryzyko nawrotu przepukliny. Tak zdarzyło się po pierwszej operacji. Wykonanie kolejnej przy takiej otyłości to niemal pewny nawrót przepukliny. Jedynym właściwym, rozwiązaniem jest zmniejszenie masy ciała a dopiero potem operacja naprawcza. Jeśli lekarze nie podejmują się wykonania operacji to znaczy, że jej wrota są na tyle szerokie, że nie grozi Panu uwięźnięcie przepukliny a jeśli tak jest to praktycznie nie ma zagrożenia życia. Może okazać się, że większym zagrożeniem będzie otyłość i jej powikłania ogólnoustrojowe, jak nadciśnienie, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca. Jeśli ma Pan problem ze zrzuceniem nadmiaru kilogramów proponuję wizytę u dietetyka, lekarza internisty, trenera i włączenie diety, czasem leczenia farmakologicznego oraz aktywności. Proszę pamiętać również, że otyłość wiąże się także z ryzykiem poważnych powikłań pooperacyjnych ogólnoustrojowych, nie tylko nawrotu przepukliny. Pozdrawiam