Przepuklina krążka międzykregowego

1 odpowiedzi
Witam Panie Andrzeju,
Od pewnego czasu dokucza mi centralno-prawoboczna przepuklina kr. m/k o szerokości ok. 9,6 mm zlokalizowana na poziomie L5/S1. Z wyniku badania MRI wynika, że przepuklina uciska worek oponowy i prawy korzeń S1, zaś kanał kręgowy jest prawidłowej szerokości. Nie stwierdzono również cech ucisku korzeni nerwów rdzeniowych, ani zwężenia otworów międzykręgowych. Głównym moim problemem jest "blokada" w kręgosłupie podczas najmniejszej próby skłonu bądź pochylenia się do przodu i ostry ból pojawiający się głównie w pośladku, który promieniuje do stopy. Czy uważa Pan, że konieczna jest wizyta u neurochirurga ze zdjęciem z rezonansu i ewentualna interwencja neurochirurgiczna, czy może jednak w moim przypadku skuteczna okaże się być metoda McKenziego?
Witam. Jeśli chodzi o rokowania najważniejsze są Pani objawy kliniczne ,jak długo występuje ból do stopy ,w jakich pozycjach,czy jest odruch skokowy,czyli wnikliwy wywiad oparty na testach ruchowych.Przed decyzja o operacji zdecydowanie wskazane jest podjąc próbę rehabilitacji ,w tej sytuacji metody MCKenziego,lub technik mięśniowo powięziowych,oraz edukacja co robić aby stwarzać warunki dla materiału dyskowego aby nie uciskał tkanek nerwowych. Pozdrawiam.