Przeciwskazania powiększania piersi.

3 odpowiedzi
Jakie choroby przewlekłe są przeciwwskazaniem do zabiegu powiększania piersi?Astma, czyli przewlekłe przyjmowanie wziewnych leków rozszerzających oskrzela i sterydów?
Czy istnieje ryzyko nasilenia dolegliwości astmatycznych po zabiegu?
Szanowna Pani,

Dobrze kontrolowana astma nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu powiększenia piersi i nie ma ryzyka nasilenia jej objawów po wszczepieniu implantów. Niektóre leki stosowane rutynowo w leczeniu astmy np. zafirlukast zmniejszają ryzyko wystąpienia obkurczającej torebki wokół implantu i przez niektórych stosowane są w profilaktyce i leczeniu tego powikłania.

Pozdrawiam serdecznie,
T.Dębski

Szanowana Pani. W przypadku gdy pacjent cierpi z powodu astmy, i przewlekłe przyjmuje wziewne leki rozszerzających oskrzela i sterydy na pewno operacji powiększenia piersi nie można wykonać z tzw marszu. Możliwe jest odpowiednie przygotowanie pacjenta w porozumieniu z lekarzem internista/pulmonologiem, anestezjologiem i wykonanie powiększenia piersi. Oczywiście istotny jest stopień nasilenia objawów . Aby wyjaśnić wszystkie aspekty kwalifikacji zapraszam na konsultację ze wszystkimi dokumentami medycznymi. Pozwoli mi to ocenić jak pomóc. Janusz Jaworowski
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Powiększenie piersi wykonuję u astmatyków, również leczonych wziewnymi sterydami. W czasie znieczulenia są podawane leki zmniejszające ryzyko skurczu oskrzeli w czasie zabiegu lub po wybudzeniu.
Przeciwwskazaniem są przewlekłe zaburzenia krzepnięcia krwi, znaczna niedokrwistość, zaburzenia czynności tarczycy, niewydolność krążenia, nerek lub wątroby. Przeciwwskazaniem są również dowolne stany zapalne.
Przy powiększeniu piersi istnieje mozliwość wykonania zabiegu bez intubowania pacjentki. Podrażnienia dróg oddechiwych przez rurkę intubacyjną mogą nasilić dolegliwości astmatyczne. Zapraszam na konsultację.