Prosze o rade jak postepowac z osoba ktora stracila chęć do Życia. Konkretnie to chodzi o mojego mez

3 odpowiedzi
Prosze o rade jak postepowac z osoba ktora stracila chęć do Życia. Konkretnie to chodzi o mojego meza: wszystko widzi w czarnych barwach, wszystkich krytykuje, nic go nie cieszy! Chocbym niewiem jak sie starala on i tak znajdzie cos co jest nie tak (jest pedantykiem). Wystarczy ze dziecko zostawi zabawke nie tam gdzie trzeba a on juz jest wsciekly caly dzien. Wymawia mi nawet to ze dwa razy w tygodniu myje wlosy.Ja jestem urodzona optymistka (to w/g niego moja największa wada) a on chcialby abym byla taka jak on. Dodam jeszcze tylko ze ma stwierdzone zespol jelita drazliwego ale nie dopuszcza do siebie ze ta choroba u niego ma podloze psychiczne. Ja mam juz dosc... Czy sama dam rade mu jakos pomoc, jak mam do niego dotrzec?
Nie można mieć chęci do życia, gdy ktoś MUSI kontrolować wszystko i wszystkich!
Perfekcjonizm to widoczny rezultat niewidocznych, nieświadomych procesów psychicznych. Nie traktujemy tego jak choroby ale jako cechę osobowości, jako rezultat niesatysfakcjonującego rozwoju. Ponieważ przyczyny i proces tworzenia się takiego stanu znajdują się poniżej poziomu świadomości, osoba taka nie potrafi autorefleksyjne spojrzeć na własne funkcjonowanie.
Myślę, że nie sposób samemu poradzić sobie problemem.
Jeśliby Państwo OBOJE skorzystali z konsultacji psychoterapeuty to byłby krok w dobrym kierunku. Proszę zaproponować mężowi taką wizytę, by on mógł się przekonać, co Pani może zrobić by nie dochodziło do nieporozumień.

Witam. Jeśli czuje Pani, że "ma już dość" to właśnie Pani potrzebuje pomocy, wsparcia i to kompleksowego. Są specjalne placówki świadczące pomoc psychiatryczno- psychologiczną dla ofiar przemocy domowej. Bo to, co Pani opisuje to jest przemoc i powinna Pani zrobić coś żeby ratować siebie i dziecko. Są specjalne strony na których uzyska Pani wszystkie istotne informacje, np subvenio.org.pl. Myślę że po rozmowie z kompetentnymi osobami zajmującymi się właśnie takimi sprawami dowie się Pani jak również pomóc mężowi, bo sama na pewno Pani nie da rady. Proszę nie zwlekać- zwłaszcza że chodzi także o dobro, o bezpieczeństwo dziecka. Pozdrawiam.
Witam Panią. Nie można nikomu pomóc, jeśli sam do końca tego nie chce i nie widzi takiej Zachowanie Pani męża wskazuje bardziej na problemy osobowościowe, niż objawy depresyjne. Proszę spróbować namówić męża może w pierwszej kolejności na wizytę u psychologa, który oceni czy potrzebna jest wizyta u psychiatry i włączenie leków, czy może wystarczy psychoterapia. Pozdrawiam