Prom=blem ze zdjęciem rtg

28 odpowiedzi
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji zdjęcia rtg, chodzi o ciemną nierówno ograniczoną plamę poniżej lewej dolnej piątki. Co to może być, co robić?
Dzień dobry , proszę o udostępnienia zdjęcia

Dzien dobry !
Cieżko odpowiedzieć na Pani pytanie nie widząc zdj rtg.Zachecam do konsultacji w gabinecie stomatologicznym z rtg, moze trzeba bedzie powtórzyć zdjecie w innej projekcji .Najczestsza przyczyna takiego obrazu sa zmiany okolowierzcholkowe ,czasem rzutują sie struktury anatomiczne np otwór brodkowy ,lub jest to jakis artefakt .Pozdrawiam serdecznie .
Dzień dobry, ciężko jest dokładnie określić nie widząc zdjęcia. Obraz opisany w tej okolicy najczęściej może to być albo struktura anatomiczna otworu bródkowego rzutującego się w tej okolicy lub też zmiany zapalnej przy wierzchołku zęba. Niemniej jednak jest szereg innych możliwych przyczyn takiej plamy zatem niezbędna jest dokładna analiza zdjęcia razem z badaniem klinicznym pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie,
Witam,
prawdopodobnie to otwór bródkowy. Może to być również zmiana zapalna dotyczaca zęba. Nie widząc zdjęcia ciężko powiedzieć. Najlepiej skonsultować się bezpośrednio ze stomatologiem . Zapraszam.

pozdrawiam

Piotr Mikołajczyk
To może byc struktura anatomiczna albo patologiczna trochę za duże wymaganie ,proponuje o wizytę w gabinecie stomatologiczny
Pozdrawiamy rojekdental.pl
W sprawie interpretacji zdjęcia RTG proszę o kontakt mailowy i przesłanie zdjęcia na jeden z adresów moich gabinetów. Pozdrawiam, RS
Witam. Nie widziałam zdjęcia, więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Faktem jest, że w ok. dolnej czwórki i piątki znajduje się otwór nerwu bródkowego. Jego położenie może mieć pewne odchylenia. Jest to element anatomiczny prawidłowy. ZAZANACZAM, NIE WIDZIAŁAM ZDJĘCIA. Pozdrawiam
Może to być zmiana zapalna pod zębem lub kanał nerwu bródkowego,posdrawiam
Witam!
Praktycznie nie jest możliwa interpretacja zdjęcia rtg, nie widząc go. Jest to pierwsze zapytanie tego typu w ciągu mojej , wieloletniej pracy zawodowej.
Próbujemy.
Jest to zapewne objaw tzw. zmian okołowierzchołkowych zęba, który np. został niepoprawnie przeleczony kanałowo.
Drugą możliwością są to również zmiany okołowierzchołkowe zęba, który uległ matwicy, bez klasycznych objawów.
Inne możliwości to patologiczne zmiany w kości o różnym pochodzeniu, czego poprzez zapytanie online nie można zdiagnozować dołączając dodatkowe elementy diagnostyki.
Co zrobić?
Proszę zgłosić się na konsultację do specjalisty stomatologa. Lekarz ten jest w stanie przybliżyć Pani sprawę i zinterpretować zdjęcie rtg, tudzież również Panią zbadać.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Bez obejrzenia zdjęcia RTG nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć. Nieco poniżej dolnych piątek po obu stronach znajduje się tzw. otwór bródkowy, jest to miejsce gdzie nerw zębodołowy wydostaje się na powierzchnię kości. Bardzo możliwe, że to właśnie to jest widoczne na zdjęciu.
Witam jeśli ta ciemna zmiana jest w obrębie korzenia jest to stan zapalny, który należny przeleczyć endodontycznie
....Umówić się na wizytę do lekarza stomatologa .!! Niestety wszystko w JEGO rękach ,żeby uratować ząb przed usunięciem ........Cień w okolocy okołowierzchołkowej świadczy o zmianach zapalnych miazgii zęba ...niezależnie od objawów klinicznych -stan ostry daje objawy bólowe lub przewlekły -może być bezobjawowy - konieczne jest leczenie tzw kanałowe ew powtórne leczenie kanałowe ...Pozdrawiam A S.
PS W moim gabinecie jest możliwe leczenie pod miroskopem , czasem jest to jedyna możliwoś na zlokalizowanie kanału dodatkowego , który może być przyczyną zmian zapalnych wokół ,wydawałobysię prawidłowo przeleczonego iendodontycznie i wypełnionego zęba.
Dzień dobry! Spektrum możliwości jest bardzo szerokie, począwszy od struktury anatomicznej (otwór bródkowy), zmian zapalnych na zmianach nowotworowych kończąc. Trzeba wziąć pod uwagę dużo więcej niż to, co opisuje Pan/Pani w pytaniu.
Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Niestety nie mogę pomóc nie widząc zdjęcia. Prawdę mówiąc nawet patrząc na zdjęcie jedynie w przybliżeniu możemy oszacować jaka jest przyczyna nierównomiernego wysycenia promienimi rtg określonej okolicy-rozpoznanie można postawić dopiero pobraniu wycinka i wysłaniu do badania histopatologicznego. We wspomnianej okolicy zwykle znajduje się ujście nerwu bródkowego, co może wyglądać jak 'plama'. Ujście powinno występować na zdjęciu symetryczne (w podobniej odległości od wierzchołka dolnej piątki po drugiej stronie żuchwy). W razie wątpliwości można wykonać tomografie komputerową danego odcinka.
Radzę skonsultować zdjęcie ze stomatologiem podczas badania stomatologicznego.
Pozdrawiam,
Joanna Mastalerz-Kulik
Witam, Chętnie pomogę, z tym, że nie wyświetla mi się zdjęcie rtg. Pozdrawiam
Trudno oceniać mi coś czego nie widzę
może to być torbiel.
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam!
Zdjęcie powinien zobaczyć lekarz, jednak prawdopodobnie jest to otwór bródkowy, czyli prawidłowa struktura anatomiczna.
Pozdrawiam!
Niestety bez obejrzenia zdjęcia nie da się udzielić wiarygodnej informacji, gdyż możliwości jest zbyt wiele, jeżeli jeszcze jest potrzeba, proszę o wysłanie tego rtg bielecka-marlena@wp.pl Postaram się pomóc. Pozdrawiam
Witam, z uwagi iż nie widziałem zdjęcia rtg trudno jest się wypowiedzieć. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do gabinetu stomatologicznego celem konsultacji. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Wrona
Witam, ciężko ocenić zdjęcie nie widząc zdjęcia. Jeżeli jest to otwór bródkowy to jest to anatomia, ale może to być również zmiana zapalna w kości od zęba. Małą zmianę zapalną leczymy przez kanał zęba przyczynowego a dużą w sposób chirurgiczny.
Pozdrawiam
witam, niestety nie widzę zdjęcia... proszę o wysłanie zdjęcia na adres wizyta@profident.pl.
Trzeba zobaczyć zdjęcie. Może to być zmiana okw lub poprostu otwór brodkowy.
Pozdrawiam
Dzień dobry, trudno jest mi powiedzieć bez oglądania zdjęcia, ale najbardziej prawdopodobne może być to torbiel.
Witam, przykro mi bardzo ale bez obejrzenia zdjęcia nie mogę powiedzieć co to może być.
Dzień dobry,
Niestety interpretacja zdjęcia rtg z opisu pacjenta nie jest możliwa. Proszę się zgłosić do stomatologa, ponieważ w tej okolicy owa "zmiana" może wskazywać na fizjologiczny otwór bródkowy lub też zmianę patologiczną. Lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
pokazać lekarzowi rtg zęba
Dzień dobry, nie jestem w stanie ocenić zdjęcia, którego nie widzę. Pozdrawiam.