Problemy z nerkami? Zwiększone wydalanie magnezu z moczem i zmniejszone sodu.

1 odpowiedzi
Witam. Jestem przewlekle chorym mężczyzną w wieku 23 lat. Właśnie odebrałem wyniki badań moczu 24h i krwi. Sporo wartości jest lekko podwyższonych lub zaniżonych, ale wahania są względnie niewielkie.
Minus: g. segmentowe, ilość i % neutrocytów, ciężar właściwy moczu.
Plus: PDW, limfocyty % i ilościowe, Bilirubina, ciała ketonowe 15mg.
Kreatynia we krwi i reszta parametrów oraz elektrolitów w normie.
Co mnie zaniepokoiło:
Magnez całkowity (wydalanie) - 242mg/24h (norma 72,9-121,5)
Sód wydalanie - 25 mmol/24h (norma 150-250).
Moja krew była podobno bardzo gęsta, pomimo spożycia dużej ilości płynów.
Od dwóch lat mam silne, tępe bóle w okolicy lewej nerki, muszę ograniczać spożycie sodu, pić bardzo dużo wody, stronić od wielu leków. Badania USG zwykłe i dopplerowskie pokazują jedynie cechy przebytego zapalenia śródmiąższowego.
Bóle nie mają nic wspólnego z etiologią ortopedyczną (moje obserwacje i badania, nie ma nie wpływu obciążenie pleców czy pozycja ciała), a ich nasilenie powoduje także objawy związane z sercem. Uprzejmie proszę o pomoc i wskazanie, czy te objawy mogą być skorelowane z wynikami badań. Od dwóch lat niepokojących objawów nie mogę doczekać się właściwej diagnozy. Puchnięcia nie odnotowałem.
Dzień dobry,
Potrzebna jest informacja, jaka jest wartość kreatyniny w tej konkretnej DZM, lub proszę powtórzyć badanie DZM z oznaczeniem kreatyniny, magnezu, sodu, wapnia, kwasu moczowego, dodatkowo osmolarność moczu oraz te wszystkie parametry proszę jednocześnie oznaczyć we krwi.
Marta Serwańska-Świętek