Czy TSH 2,7 może powodować olbrzymie zmęczenie? Czy powinnam już to leczyć? Moja ginekolog twierdzi, że tak

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Mam 34 lata. Od zawsze problemy z hormonami (jak tylko dostałam okresu, regularnie zanikał na kilka miesięcy). Od 16 roku życia przyjmuję tabletki by mieć regularny okres. Obecnie Orlifique. By zajść w ciążę musiałam brać leki (moje jajniki nie produkowały w ogóle jajeczek).
Od ok 3 miesięcy bez wyjaśnionych przyczyn jestem STRASZNIE zmęczona. Wstaje z łóżka tylko dlatego, że mam 3latka w domu i muszę. W marcu zrobiłam kontrolnie badania i TSH (wynik 2,16; norma 0,55-4,78). Byłam ostatnio u ginekolog na kontroli i lekarka kazała mi zrobić raz jeszcze TSH. Powiedziała, że powyżej 2,5 może świadczyć o niedoczynności. I zrobiłam. wynik z przed 2 dni TSH 2,695 (norma jak wcześniej). FT3 3,33 (norma 2,3 - 4,2), FT4 1,41 (norma 0.89-1,76). Pozostałe wyniki w normie typu morfologia, ferrytyna, żelazo, B12, kw foliowy. Dodam też, że nigdy nie miałam cellulitu a w tym roku pojawił mi się bardzo duży (mimo, ze nie mam problemu z wagą 167cm i ok.55 kg). I ważna informacja od 2 lat jestem weganką (ale produktów sojowych jem bardzo mało bo po prostu ich nie lubię).
Moje pytanie: czy faktycznie moje olbrzymie zmęczenie może wynikać z TSH?
WItam, może ale są też inne możliwości, proszę zgłosić się do endokrynologa, prawdopodobnie zleci więcej badań. pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.