problem z partnerem

6 odpowiedzi
Dzień dobry,
od niedawna spotykam się z mężczyzną, który był wcześniej w toksycznym związku. Ogólnie dobrze nam z sobą, fajnie spędzamy czas. Jednak on często próboję wzbudzi w mnie zazdrość np. mówiąc do kolegi "ładna jest Twoja siostra, zapoznasz mnie z nią" , robi tak jakby to był żart, często także mówi mi że mnie nie będzie pilnował i moge robic co zechcę. Czasami próbuje z nim o tym porozmawiać, ale najczęsciej on zmienia temat, albo obraca to w żart. Dla mnie berdzo ważne jest aby partner mnie nie zdradzał i zastanawiam się czy nie zerwać tej znajomości.
To brzmi jak jakieś prowokacje. Jakby Panią partner sprawdzał i testował Pani wytrzymałość. Jeśli Panią bolą jego zachowania oraz niewybredne żarty proszę Mu o tym zakomunikować i poprosił, by tak nie robił. Takie zachowania mają swoje często głębsze, niż próbuje się potem wykazać, źródło. Może w ten sposób Pani partner chce wyrównać swoje deficyty miłości i uwagi z dzieciństwa. Są różne możliwe wyjaśnienia. Proszę z Nim szczerze porozmawiać o Jego przeszłości i zaprosić ewentualnie na konsultację psychologiczną dla par, gdzie te sprawy wyjaśnicie, a trudności rozwiążecie. Pozdrawiam

Jeśli ma Pani watpliwości do lojalności partnera i obawia się Pani zdrady, to proszę jasno wyznaczyć mu granice. Powiedzieć, że nie będzie Pani tolerowała jakichkolwiek wyskoków. Jeśli partner nie potrafi poważnie porozmawiać na tematy, które Pania trapia, to jest to sygnał jego niedojrzałości lub tego, że nie traktuje poważnie waszego zwiazku. Jeśli Pani wie czego oczekuje od bliskiej osoby, to czas skonfrontować paetnera z tymi oczekiwaniami. Watpię żeby przyczyna jego lekkiego podejścia do spraw ważnych był jego poprzedni, nawet toksyczny zwiazek. Proszę pomyśleć o sobie. Pozdrawiam
Dzien dobry,
pisze Pani że ma Pani problem z partnerem, że jest to nowa relacja, bo spotykacie się od niedawna. Fundamentem dla Pani, to czego szuka Pani w związku jest uczciwośc i szczery układ, nie natomiast żartowanie z uczucia, poprzez udawanie zainteresowania innymi. Nie ma wzmianki o tym jak silne jest uczucie między Państwem, a już partner wystawia na próbe jego trwałośc żartowaniem. Toksyczna wcześniejsza relacja byc może jest jakimś wytłumaczeniem, ale na ile to wystraczy by tłumaczyć obecne zachowanie i ucieczki od szczerych rozmów między Państwem. Bez komunikowania , zwłaszcza od początku szczerze swoich potrzeb i pragnień i mozliwości rozmowy nie łatwo będzie zadbaćo komunikację w przyszłości. A jak inaczej budować ufność ? Na czym oprzeć prawdziwy, uczciwy związek bez komunikacji? Proszę zadbac o swoje potrzeby w tym układzie, o to co jest dla Pani ważne. Życzę szczęścia w miłości.
Witam.
Nie powiem Pani co powinna Pani zrobić. Raczej powinna Pani porozmawiać z partnerem i postawić granicę, której nie powinien przekraczać. Tego typu gierki słowne mogą świadczyć o kilku rzeczach. Proszę postawić sprawę jasno i czytelnie, czego Pani sobie nie życzy. Pozdrawiam
Dzień dobry. Myślę, że mogłaby Pani szczerze porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach, potrzebach i obawach. Jeśli jednak nie uda się przeprowadzić takiej rozmowy może byłoby warto udać się do specjalisty, który zajmuje się terapią par. Pytanie brzmi, czy Pani zależy na tym związku i chce Pani podjąć działania, aby relacje z partnerem stały się lepsze. Mając tak mało danych, trudno mi powiedzieć, czy problem tkwi w relacji, czy być może Pani przypisuje jakieś znaczenie zachowaniom partnera, które wcale nie musi być zgodne z jego intencjami. Tak samo ważne mogą być doświadczenia Pani partnera wyniesione z "toksycznego związku". Specjalista z pewnością pomoże Państwu przyjrzeć się temu, co się pomiędzy Wami dzieje. Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Agnieszka Walczak - Maciocha.
Witam serdecznie, istotne jest to, że Pani partner unika tego tematu, skoro ten temat jest dla Pani ważne, dobrze by go rozwiązać. Być może ważna jest odpowiedź, jakie oczekiwania ma od tego związku Pani, a jakie oczekiwania ma Pani partner? Może obydwoje Państwo - nadajecie inną wagę temu związkowi. Ważne by przepracować ten temat, by Pani miała pewność, do jakiego momentu - lęk przed zdradą jest Pani problemem, a gdzie zaczyna się być może problem partnera? Przyjrzenie się temu bardziej uważnie, być może Pani więcej zobaczyć np. jaka jest rola Pani w tym związku? Jak się Pani w nim czuje - pewnie czy nie? Co dla Pani oznacza wolność, jaką daje Pani partner? Proszę uważnie, przyglądać się tej relacji, biorąc przede wszystkim, czy ta relacja opiera się na dawaniu i braniu - wzajemnym, czy jednostronnym? Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu wglądów