Problem z kręgosłupem z którym nikt nie potrafi sobie poradzić - szukam dobrego fizjoterapeuty/chiro

9 odpowiedzi
Problem z kręgosłupem z którym nikt nie potrafi sobie poradzić - szukam dobrego fizjoterapeuty/chiropraktyka który podejdzie rzetelnie do tematu a nie tylko zrobi dwa testy i zaleci rozciąganie. Boli w odcinku L4/L5 raz na jakiś czas, czasem lewa czasem prawa strona. Rozlewa się ból do pośladka. Ból jest tępy - rociąganie, mobilizacja nie pomaga, zakresy ruchowe mam wg. mnie bardzo dobre. Szukam kogoś kto mi pomoże znaleźć PRZYCZYNĘ i powie co zrobić by to zlikwidować. Bardziej fachowiec pod Sport. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
niestety przedstawione symptomy dotyczące Pani/Pana dolegliwości są zbyt ubogie,trzeba rozszerzyć je o bardziej szczegółowy wywiad analizując szczegółowo podłoże trzewne oraz mięśniowo-powięziowe, które moim zdaniem będzie odgrywać kluczową rolę.
Sugeruję wizytę: Terapia manualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proponuję konsultację z fizjoterapeutą pracującym globalnie:obecny problem w odcinku lędźwiowym może wynikać z zaburzeń statyki i /lub dynamiki segmentów ciała powyżej i/lub poniżej obecnych dolegliwości. W pierwszej kolejności terapeuta powinien:
1. Zebrać szczegółowy wywiad dotyczący zdarzeń mających wpływ na mechanikę (urazy/operacje/nawracające choroby)
2.przeprowadzić ocenę posturalną w statyce i testach dynamicznych nie tylko segmentów bolesnych
3. dotykowo sprawdzić stan napięcia i mobilności tkanek
4.z zebranych informacji sformułować diagnozę czynnościową
5. i zaproponować postępowanie terapeutyczne
Pomocne słowa-klucze klucze przy wyborze odpowiedniego specjalisty to:
tensegracja, łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, Manipulacja powięzi,techniki powięziowe i membranowe (Peter Schwind),Kinetic Control,PNF (poziom ortopedyczny )
Powodzenia,
Daniel
Witam
Warto zrobić jakieś badanie obrazowe jeśli wcześniej nie było robione. Nigdy nie da się wykluczyć poważniejszej patologii. Na początek RTG a w razie dalszych niejasności może rezonans magnetyczny. Zapraszam na konsultację , postawienie diagnozy może się odbyć jedynie po przebadaniu.Pozdrawiam
Specjalizuję się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Zapraszam na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną.
Sugeruję wizytę: I wizyta - terapia kręgosłupa poprzedzona diagnostyką - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sprawa wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Leczę takie stany, ale nie przez internet. Zapraszam na konsultację, postaram się pomóc.
Krzysztof Zapałowicz
Należy Pana zbadać i określić dokładnie poziom i rodzaj dolegliwości oraz odnieść je do badań obrazowych. Leczenie takich schorzeń to moja codzienność Zapraszam na konsultację
Kręgosłup stanowi skomplikowaną w swej budowie oś strukturalno-czynnściową.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Jedna z częstszych przyczyn jest choroba dysku (krążka międzykręgowego). Wysunięcie dysku może być przyczyną bólu ostrego (tzw. “wypadniecie dysku”) lub przewlekłego (zmiany degeneracyjne dysku).
Drugą częstą przyczyną przewlekłego bólu kręgosłupa jest stenoza (zwężenie) kanału kręgowego.
Źródłem bólu kręgosłupa mogą być też choroby pozostałych struktur wchodzących w skład kręgosłupa; zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa (15-25%), stawów krzyżowo-biodrowych (20-30%), oraz tkanki okołokręgosłupowej; ścięgna, więzadła i mięśnie otaczające kręgosłup.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.

W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, warto wykonać badanie MRI.
Zawsze najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.
Dzień dobry. Proszę szukać fizjoterapeuty lub osteopaty. Jeżeli szuka Pan rzetelnego specjalisty to najlepiej takiego, który jest po odpowiednich szkoleniach. W Pana przypadku szukałbym pomocy u terapeuty pracującego FDM lub FM. Wiem, że te dwie metody są skuteczne na te objawy, dlatego o nich pisze. Nie wymieniam innych, ponieważ nie znam ich skuteczność w zwalczaniu tego typu problemów. Pozdrawiam serdecznie