Powiększanie piersi a oponiak

8 odpowiedzi
Witam. Zastanawiam się nad operacja powiększenia piersi. Niestety parę lat temu został u mnie wykryty oponiak. Z roku na rok ulega coraz większym zwapnieniu i Neurochirurg nie widzi potrzeby operowania go. Jestem pod stałą kontrolą. Czy z takim czymś mogę poddać się zabiegowi powiększania piersi? Do rej pory z oponiakiem miałam przeprowadzone co najmniej jedno znieczulenie ogólne (m. in. usuniecie pęcherzyka żółciowego). Nie wiedziałam wówczas o moim schorzenie. Zabiegi przeszłam bez komplikacji, a narkozy bardzo dobrze.
Dzień dobry.
Nie widzę przeciwskazań do powiększenia piersi implantami silikonowymi. Druga sprawa to znieczulenie, o tym decyduje anestezjolog. Współpracuję z neurochirurgiem w sprawach chirurgii plastycznej.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka

Witam Panią. Ja nie widzę przeciwwskazań do wykonania tej operacji ale tu ważniejsza jest kwalifikacja anestezjologa !!! gdyż to on ma bezpiecznie Panią przeprowadzić przez zabieg powiększenia piersi. Pozdrawiam Ryszard Nawrocki
Dzień dobry, wskazana jest konsultacja neurologa i uzyskanie od niego opinii, że nie ma przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego. Z tą opinią należy zgłosić się do wybranego przez Panią chirurga plastyka celem ustalenia szczegółów zabiegu, zlecenia niezbędnych badań. Następnie po wykonaniu badań przedzabiegowych, konieczna będzie konsultacja anestezjologiczna. Pozdrawiam, T.Witwicki
Szanowna Pani,
jeżeli nie ma innych przeciwskazań niż obecność oponiaka obserwowanego przez neurochirurgów - zabieg może być wykonany. Serdecznie zapraszam - Matuszewski
Witam. Kwalifikacja do zabiegu zależy od pozytywnej opinii prowadzącego Pnia neurochirurga i pozytywnej kwalifikacji anestezjologicznej. Z punktu widzenia chirurga plastyka nie ma przeciwwskazań do takiego zabiegu. Pozdrawiam Dr Agnieszka Budzyńska.
Proszę skonsultować się z prowadzącym neurochirurgiem. Jego badanie i opinia odpowiedzą na pytanie, czy może się Pani poddać operacji powiększenie piersi. Pozdrawiam,
dr n.med. Joanna Jędrys (chirurgplastyczny-krakow.pl)
Szanowna Pani
Co do zasady choroba, którą Pani opisuje nie jest bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania operacji powiększenia piersi implantami jeśli jest "pod kontrolą" tzn. jest w okresie umiarkowanego nasilenia i pod stałą kontrolą neurochirurga i neurologa. Trzeba jednak pamiętać, że ostatecznej kwalifikacji do operacji pod względem chirurgicznym można dokonać dopiero po bezpośredniej Pani konsultacji podczas której musiałaby Pani przedstawić całość swojej historii choroby oraz kwalifikację neurochirurgiczną pozwalającą Pani na wykonanie tego zabiegu. Największe zagrożenie dotyczące okresu okołooperacyjnego u Pani wynikać może z samego znieczulenia ogólnego i kwalifikacja anestezjologiczna będzie u Pani kluczowa do pojęcia ostatecznej decyzji operacyjnej.
Dzień dobry,
ewentualne przeciwskazania do zabiegu operacyjnego w znieczuleniu ogólnym, który nie jest wykonywany ze wskazań ratowania życia, muszą zostać określone przez prowadzącego Panią neurochirurga. Innymi słowy, jeśli zarówno neurochirurg, jak i mający znieczulać Panią anestezjolog nie określą przeciwskazań do zabiegu, może on zostać przeprowadzony.
Pozdrawiam,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS