Potrzeba skierowania od psychologa szkolnego czy mozna osobiscie sie zapisac bez powiadomienia placo

4 odpowiedzi
Potrzeba skierowania od psychologa szkolnego czy mozna osobiscie sie zapisac bez powiadomienia placowki ? Pacjent musi byc pelnoletni by przyjsc sam na wizyte?
Dzień dobry, jeśli pacjent ma przyjść do psychologa w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej sam- musi być pełnoletni lub mieć zgodę rodzica. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

witam, jeżeli chodzi o skierowanie to nie jest ono wymagane ani u psychologa ani u psychoterapeuty., nie ma również obowiązku informowania żadnej placówki, że się wybiera na taką wizytę. Natomiast warunek pełnoletności lub obecności opiekunów (jeżeli ktoś nie jest jeszcze niepełnoletni) wymagają placówki podległe NFZ oraz Kuratorium (poradnie pedagogiczno-psychologiczne), w pozostałych miejscach niepełnoletni można uzyskać poradę przychodząc samodzielnie.
Niestety nie jest prawdą, że w poradniach prywatnych pacjent niepełnoletni nie musi mieć zgody rodziców (opiekunów) na opiekę psychologiczną. Zgodnie z polskim prawem każda osoba, która nie skończyła 18 lat powinna dostarczyć psychologowi taką zgodę lub przyjść z opiekunem, który takiej zgody udzieli.
Oczywiście wizyty nie muszą odbywać się w obecności opiekuna prawnego.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog
Jesli chodzo o skierowanie do psychologa czy psychoterapeuty nie jest ono wymagane.Natomiast jest zawsze wymagana zgoda rodziców, aby niepelnoletni byl sam czy w towarzystwie rodzicow na wizycie u psychologa.To nic strasznego.Pozdrawiam serdecznie Tamara Bogdanowicz,psycholog Krakow.