Porada okulistyczna

5 odpowiedzi
Zauwazylem ze bliska mi osoba jadac na rowerze wieczorem lewym poboczem ok 40metrow od drogi szybkiego ruchu(to osobna jezdnia),nie trzyma sie prawej strony tylko zjezdza blizej bialej lini na jezdni. Na moje pytanie dlaczego tak jedzie odpowiedziala ,ze tak jej wygodniej i lepiej sie jedzie. Ja pomyslalem, ze byc moze swiatla samochodow jadacych z naprzeciwka oslepialy ja na tyle, ze niewidziala jezdni przed soba pomimo, ze miala dobrze oswietlona przez lampe roweru i dlatego jechala blizej srodka, gdyz linia na jezdni jest wyrazniejsza. Dodam tutaj, ze osoba, ta nosila okulary w okresie wczesnoszkolnym z zaslonietym jednym szklem, niewiem dokladnie ktorym.Prosze mi powiedzic czy moze byc to oznaka jakiejs wady wzroku i czy nalezy zrobic badania wzroku,a jesli tak to jakie. dziekuje i prosze o odpowiedz. Osoba ta jest w wieku 26 lat ,kobieta.
Dzień dobry, w opisanym przypadku w pierwszej kolejności sugerowałabym konsultację neurologiczną. Proszę również wykonać pełne badanie okulistyczne. Pozdrawiam DJB

Dzień dobry, aby ocenić czy występuje wada wzroku należy przeprowadzić badanie ostrości wzroku oraz badanie układu refrakcji czyli autorefraktometr. Takie badania można przeprowadzić w każdym gabinecie okulistycznym, a także w niektórych sklepach optycznych zatrudniających optometryste lub okulistę. Również cześć gabinetów lekarza rodzinnego wyposażona jest w podstawową tablice Snellena do określenia ostrości wzroku.
Nie jest możliwa odpowiedź bez zbadania
Pełne badanie okulistyczne ( w tym ostrość wzroku, stereopsja, pole widzenia itd.)
Witam. Jeśli ktoś nosił okulary z zasłoniętym jednym okiem to prawdopodobnie z powodu zeza lub niedowidzenia jednego oka. Obecne problemy mogą być spowodowane jednym z tych schorzeń. Proponuję pilną wizytę u okulisty i wyjaśnienie problemu. Pozdrawiam serdecznie.