Pochodzę z zielonej Góry i podejrzewam ze mam zaburzenia odżywiania. Potrzebuję pomocy lecz nie potr

3 odpowiedzi
Pochodzę z zielonej Góry i podejrzewam ze mam zaburzenia odżywiania. Potrzebuję pomocy lecz nie potrafię o nią prosić i p tym mówić co mam zrobić. Proszę pomóżcie. Prawie codziennie wymiotuje ja już nie daje rady to mnie wykańcza
Dobry wieczór!
Myślę, że fakt, że zauważył Pan/zauważyła Pani swoją trudność i napisał/a o tym na forum jest pierwszym istotnym krokiem na drodze do poszukiwania pomocy.
Ważne jest, aby być zaopiekowanym w początkowej fazie choroby, wtedy łatwiej z niej wyjść. W obszarze psychicznym, fizycznym i duchowym doświadczymy mniej trudności.
To, że ludzie szukają pomocy w obszarze natury psychicznej jest normalne, świadczy o dużej dojrzałości i odwadze.
Zdaję sobie sprawę, że niełatwo na tyle zaufać obcej osobie, aby w pełni się otworzyć, jednak zapewniam, że pierwszy krok jest najtrudniejszy. "Lepiej płakać u psychologa, niż śmieć się u psychiatry...". Proszę zadbać o siebie i dać sobie szansę na powrót do normalności.
W przypadku chęci spotkania, przyjmuję w Zielonej Górze. Pracownia Psychologiczna "Przystań" fb

Dzień dobry,
zaburzenia odżywiania należą do grupy zaburzeń psychicznych i wymagają leczenia. Bardzo proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, on powinien pokierować dalszym leczeniem, niezbędne będzie włączenie leczenia u psychiatry lub psychologa, które najczęściej powinno być połączone ze wsparciem dietetyka.
Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Petruczenko
Dzień dobry, już poprosiła Pani o pomoc pisząc to pytanie :) Pierwszy krok za Panią. Zaburzenia odżywiania świadczą o problemach emocjonalnych, które leżą u ich podłoża. Im szybciej zgłosi się Pani na terapię, tym lepiej. Jeśli dużą trudność sprawia Pani rozmowa o sobie twarzą w twarz, może Pani spróbować oswoić się z sytuacją, w której Pani rozmawia o sobie, dzwoniąc na telefony zaufania, gdzie kontakt jest anonimowy. Docelowo jednak potrzebna będzie psychoterapia oraz konsultacja z lekarzem psychiatrą. Najważniejsze jest Pani zdrowie! Proszę spróbować przełamać się :)
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Panią.
Emilia Szymanowicz