Po wyrwanym zębie dostałam suchego zębodołu,rana została przepłukana i stomatolog umieścił w niej ja

13 odpowiedzi
Po wyrwanym zębie dostałam suchego zębodołu,rana została przepłukana i stomatolog umieścił w niej jakieś lekarstwo,wyglądające jak włókna,dostałam tylko informację,abym znów przyszła jak dalej będzie bolało. Moje pytanie brzmi, jakie są zalecenia w trakcie leczenia suchego zębodołu? Czy trzeba stosować się do zaleceń jak po usunięciu zęba,czy to już jest co innego i można normalnie funkcjonować,oczywiście oszczędzając w trakcie jedzenia stronę z ranką? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,w dalszym ciągu pozostają wskazania jak po usunięciu zęba, oczywiście potrzebna jest dieta pół-płynna, przemywanie jamy ustnej roztworem chlorheksydyny , nie wskazane jest nadmierny wysiłek - siłownia i alkohol. Pozdrawiam dr Kręcisz

Gojenie suchego zębodołu trwa kilka lub kilkanascie dni, wymaga jednej lub więcej wizyt u lekarza i przyjmowania lekarstw p.zapalnych, czasami antybiotyku, oraz środków ułatwiających gojenie rany, zawsze zgodnie z zaleceniem lekarza. Może Pani funkcjonowac normalnie, oczywiscie oszczedzając bolesne miejsce po usuniętym zębie.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Witam powinno już być dobrze jeśli przyczyną był oczywiście suchy zębodół
Dzień dobry.
Jeżeli mamy do czynienia z suchym zębodołem i dolegliwościami bólowymi to powinna Pani zastosować sie do zaleceń lekarza prowadzącego i przyjść parokrotnie na opatrunki. Przyspieszą one gojenie zębodolu i zlikwidują dolegliwości bólowe. Jezeli w zębodole bedą zbierały się resztki pokarmowe byłoby dobrze je wypłukiwać. Lekarz zrobi to każdorazowo przed założeniem opatrunku leczniczego.
Palenie papierosów nie jest wskazane w okresie gojenia.
Z poważaniem.
Malgorzata Zając
Zalecenia takie same jak po usunięciu zęba. W razie bólu konieczne jest zastosowanie antybiotyku. Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
W razie bolu po usunietym zebie zalecam codzienny wizyty u dentysty na plukanie i lek przeciwzapalny do zebodolu. Trzeba bdac o higiene zebodolu, a funkcjonować normalnie.
Dzień dobry,
jeśil dojdzie do zakażenia rany po usuniętym zębie, niezbedna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej objawami takiego stanu jest nasilający się ból oraz towarzyszący obrzęk. Z pewnością należy stosować się do zaleceń lekarza po stwierdzeniu suchego zębodołu. Na szczęście znakomita większość dolegliwości ustępuje po umieszczeniu w zębodole odpowiedniego lekarstwa.
Pozdrawiam
Witam!
W przypadku wystąpienia suchego zębodołu, czyli utraty krwiaka po usunięciu zęba następuje stan zapalny okostnej. Jest to dotkliwe i bolesne.
W takim przypadku do miejsca usuniętego zęba, do zębodołu podaje się, najlepiej codziennie miejscowo antybiotyk a gojenie się przebiega trybem ziarninowania.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Dzień dobry
Jest dokładnie tak jak lekarz powiedział. Jeśli nadal będzie bolało należy zgłaszć się na kolejne opatrunki. Stronę chorą należy w miarę możliwości oszczędzać. Trzeba również dbać o higienę pozostałych zębów. Pozdrawiam
Witam serdecznie, w leczeniu suchego zębodołu stosowane są środki działające miejscowo. Zależy nam aby nie wydostały się one zębodołu po aplikacji, zwłaszcza w poczatkowym okresie, kiedy ich działanie jest najsilniejsze. Samo umieszczenie we wklęsłym zębodole zapewnia ich utrzymanie, przy normalnym postępowaniu nie musimy obawiać się ich utraty. Jeśli pacjent nie będzie intensywnie płukał ust ani wykonywał manipulacji w tym miejscu, nie trzeba sie obawiać. Opatrunek, w przypadku utrzymywania sie dolegliwości, powinien być wymieniany ok. co drugi dzień, a w przypadku ich braku nie jest to konieczne. Jeśli opatrunek jest sączkiem, który sam rozłoży sie w środowisku jamy ustnej, to nie musi być usuwany przez lekarza, jesli jednak mial postać sączka z gazy, powinien zostać wyjety z zębodołu. Decyzje o tym, czy gojenie zębodołu jest juz prawidłowe i można zakończyć leczenie, powinien podjąć lekarz po obejrzeniu rany. Jeśli wystąpiło tego typu powikłanie po usunięciu zęba, powinno powstrzymać się od palenia papierosów, które zmniejsza ukrwienie i wpływa negatywnie na gojenie. Poza tym można normalnie funkcjonować, tak Pani napisała. Pozdrawiam!
Witam, suchy zębół to jedno z najczęstszych powikłań po ekstrakcji zęba. Pani stomatolog postąpił bardzo dobrze, procedura, którą wykonał jest standardowym zabiegiem zmniejszającym dolegliwości bólowe i przyśpieszającym gojenie rany. Zalecenia są takie same jak po usunięcia zęba, nie należy samemu płukać zębodołu i w razie dalszego bólu może być koniecznych jeszcz kilka wizyt kontrolnych u stomatologa. Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiego wygojenia zębodołu :-)
prosze się stosować do zaleceń lekarza,normalnie funkcjonować
Dzień dobry, suchy zębodól po usunięciu to jest powikłanie i koniecznie trzeba się stosować do zaleceń lekarza. Można normalnie funkcjonować, ale należy oszczędzać i starać się płukac jamę ustną po jedzeniu, aby nie dostawały się resztki pożywienia i dodatkowo nie infekowały rany. Rana taka niestety często goi się trochę dłużej- do 2 lub 3 tygodni. Jeżeli pojawią się dolegliwosci bólowe to trzeba znowu zgłosić się na płukanie do stomatologa.
Pozdrawiam serdecznie