Pasożyty a badanie żywa kropla krwi

2 odpowiedzi
Witam! Czy badanie żywa kropla krwi pod kątem pasożytów, można uznać za wiarygodne? Córeczka (9m-cy) z szeregiem alergii pokarmowych i azs miała to badanie i stwierdzono obecność tasiemca bąblowatego lub innego pasożyta z rodziny tasiemcowatych (Pani która robiła to badanie nie była do końca pewna co to jest). Lekarz pediatra podważa nie tylko samo badanie ale też fakt posiadania przez tak małe dziecko jakiegokolwiek pasożyta. My jako rodzice jesteśmy bardzo zaniepokojeni, nie wiemy co dalej robić, gdzie szukać pomocy, jakie jeszcze badania zrobić? Może ktoś mógłby nam pomóc, coś doradzić. Dodam tylko, że mamy płytkę z badania i zdjęcie pasożyta, mogłabym przesłać zdjęcie. Z góry dziękuje za pomoc!
Witam. Przykro mi bardzo, ale nie jestem pediatrą i nie zajmuję się leczeniem dzieci. Proponuję znaleźć specjalistę chorób zakaźnych pediatrę. Pozdrawiam.

Tak głupie badania powinny być...... A skąd niby dziecko miało nabyć tego tasiemca? Proszę przesłać zdjęcie i opis ciekaw jestem cóż to za badania. Krzysztof.gierlotka@ gmail.com