Parę lat temu (jakoś 3-4 lata temu) gdy wychodziłam z domu w dłuższą trasę (tzn 1-2 km) nagle zaczęł

2 odpowiedzi
Parę lat temu (jakoś 3-4 lata temu) gdy wychodziłam z domu w dłuższą trasę (tzn 1-2 km) nagle zaczęło mi się robić słabo, szybko kołotało serce. Robiłam sobie wszystkie badania i wyszły dobrze. Przez ten strach bałam się wychodzić z domu sama, bo bałam się, że zemdleje. Po jakimś czasie te uczucie ustało i już się nie bałam wychodzić z domu sama, ani wybierać się gdzieś dalej. Ostatnio jak wracałam wieczorem sama w pewnym momencie serce znowu zaczęło szybciej kołotać, robiło mi się duszno i jak najszybciej chciałam dojść do domu. Jak doszłam do domu to powoli ustawało. W ostatnim czasie działo się tak parę razy, właśnie wtedy gdy sama wracałam. I przez ten strach, że zemdleję znowu boję się wychodzić gdzieś dalej. Teraz gdy są zajęcia zdalne przez większość czasu siedzę w domu. Robiłam sobie też wyniki krwi i moczu i wszystko wyszło dobrze, tylko cholesterol mam lekko podwyższony. Co jest przyczyną tego uczucia? Jak mam to pokonać, żeby znowu było normalnie? Jeszcze dodam, że podczas tego ciągłego siedzenia w domu mam trochę gorsze samopoczucie przez ciągłą rutynę i mam wrażenie, że każdy dzień jest taki sam. I jeszcze często robi mi się słabo od razu po przebudzeniu.
Witam, proszę pamiętać, że sytuacje stresujące mają przełożenie na nasze życie i nasz organizm. Czy nie doświadczyła Pani w ostatnim czasie dużego natężenia stresu? Być może poczucie lęku? A może jedno i drugie? Zachęcam do odpowiedzi na powyższe pytanie. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam

Objawy o których Pani mówi nie muszą, jednak mogą być psychosomatyczne. Przekładając na nieco bardziej bezpośredni język - to, co dzieje się w głowie, ma odbicie w ciele. Mówi Pani również o ogólnym, gorszym samopoczuciu. Wydaje się, że odpowiedzią na to może być konsultacja z psychologiem, ponieważ nie da się zgłębić tego tematu w paru zdaniach. Jeśli lęk będzie się nasilać i zacznie utrudniać funkcjonowanie, pomocna może być również konsultacja z lekarzem psychiatrą.