Ostatnio zauważyłam pociąg seksualny do kobiet. Sprawdziłam i chyba wolę kobiety. Co mam teraz zrobi

4 odpowiedzi
Ostatnio zauważyłam pociąg seksualny do kobiet. Sprawdziłam i chyba wolę kobiety. Co mam teraz zrobić?! Jak to leczyć?! Jestem bezradna.
Dzień dobry,

zgodnie z aktualną wiedzą nie leczy się preferencji seksualnych. Podczas spotkań z psychologiem można pracować nad szerszym poznaniem swojej seksualności oraz akceptacją tego faktu. Wspomniana przez Panią bezradność może wynikać z nowej sytuacji oraz wiązać się z napięciem lub niepokojem. Myślę, że warto, by w tym przełomowym momencie obok Pani był specjalista, który ma wiedzę i zna techniki. Będzie Pani łatwiej pokonać bezradność, przejmie Pani ster nad swoją seksualnością.

Życzę wszystkiego dobrego
Wojciech Tylek

Dzień dobry, orientację seksualną można odkrywać, uczyć się radzenia sobie z przyjęciem jej, ale nie podlega ona leczeniu, ponieważ nie jest chorobą ani zaburzeniem.
Dzień dobry, rozumiem, że takie odkrycie może nieźle wywrócić życie do góry nogami wtedy kiedy trudno w pierwszym momencie zaakceptować nam fakt homoseksualnej orientacji seksualnej. Chciałabym zaznaczyć tu, że związki i preferencje homoseksualne (kobiet do kobiet, mężczyzn do mężczyzn) są jak najbardziej normalne. Myślenie w ramach "starych" norm, że jedynie związek kobiety i mężczyzny jest akceptowalny jest niezwykle krzywdzące.
O ile nie leczy się homoseksualizmu, o tyle można popracować nad akceptacją faktu odmiennej orientacji seksualnej niż dotychczasowa i odnalezieniu nowej drogi dla siebie po to, aby być po prostu w zgodzie z samym sobą.
Pozdrawiam serdecznie, Sandra Sztajerwald-Reglinska
Podstawą jest zrozumienie i akceptacja siebie. Zapraszam na konsultacje.