Ostatnio uświadomiłam sobie w końcu że potrzebuję pomocy bo sama nie daję sobie już rady z życiem i

3 odpowiedzi
Ostatnio uświadomiłam sobie w końcu że potrzebuję pomocy bo sama nie daję sobie już rady z życiem i swoimi emocjami.
Wszystko mnie dobija, to jak potoczyło się moje życie, wiem że muszę wziąć się w garść i coś zrobić, zacząć podejmować konkretne decyzje żeby to życie poskładać, ale jednocześnie nie mam kompletnie na to wewnętrznie siły i odkładam wszystko na później. Czuję że marnuję życie i nie do końca mam nad tym kontrolę. Nie radzę sobie z emocjami, wystarczy że pomyślę o czymś przykrym dla mnie i od razu płaczę, co oznacza że płaczę codziennie.
Od kogo zacząć? Psychiatra? Psycholog? Psychoterapeuta? Jak się przygotować do wizyty?
Dzień dobry, wewnętrzna potrzeba i gotowość zmiany to bardzo ważny moment. Proszę zacząć od psychoterapeuty, który współpracuje z psychiatrą. Będzie mógł poznać panią podczas konsultacji i oceni czy do psychoterapii potrzebna jest również farmakoterapia. W razie pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie.

Psychiatra jeszcze nie. Psychoterapeuta tak i proszę nie zwlekać. Jak się przygotować - każdy psychoterapeuta będzie wiedział w jaki sposób Pani pomóc.
Dzień dobry,
do wizyty nie trzeba się przygotowywać, podczas spotkania z psychoterapeutą dowie się Pani jak pracować z emocjami i zapewne jakie mogą być przyczyny Pani obecnego samopoczucia.
Pozdrawiam serdecznie i ciepło.