Ostatnio ciągle czuję w sobie silne napięcie wewnętrzne. W dzieciństwie miałem napady paniki, a tera

6 odpowiedzi
Ostatnio ciągle czuję w sobie silne napięcie wewnętrzne. W dzieciństwie miałem napady paniki, a teraz mi się wydaje że mam uogólnione zaburzenie lękowe, ponieważ jest mi bardzo ciężko sie zrelaksować, cały czas jestem bardzo napięty, często boli mnie głowa, brzuch. Chciałbym zapytać czy mogą Państwo polecić jakieś leki przeciwdepresyjne? Ponieważ czuję że potrzebuję jakoś zmniejszyć przejawy tego lęku żeby móc zacząć nad nim pracować. Z góry dziękuję.
Dzień dobry. Polecam konsultację z lekarzem psychiatrą - on dobierze odpowiednie leczenie farmakologiczne. Wydaje się jednak, że przede wszystkim istotne jest podjęcie psychoterapii. Dzięki temu będzie mogł Pan zrozumieć przyczyny tych lęków, ich znaczenie. Pozdrawiam.

Witam. W celu ustalenia farmakoterapii należy umówić się na konsultacje psychiatryczna i lekarz psychiatra dopięta lek oraz jego dawkę w zależności od zasłyszanych od Pana problemów. Pozdrawiam
By polecić leki, należy udać się na wizytę do specjalisty psychiatry, po konsultacji można obrać ścieżkę prowadzenia farmakologicznego
Dzień dobry,
W zaburzeniach lękowych podstawową metodą leczenia jest psychoterapia.

Zdarza się, że niezbędna jest jednak farmakoterapia, zwłaszcza wtedy, gdy natężenie objawów jest bardzo duże. Właściwy lek dobierze i przepisze lekarz psychiatra na podstawie rozpoznania i charakterystyki objawów. Najczęściej stosowaną grupą leków w terapii zaburzeń lękowych są inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, stosowane m.in. w lęku napadowym, zespole lęku uogólnionego, fobii społecznej.
Szanowny Panie,
zachęcam do konsultacji psychiatrycznej w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego w Pana mieście lub prywatnie. Jestem przekonana, że spotkanie z lekarzem będzie dla Pana zdecydowanie bardziej efektywne i bezpieczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Bienert
Istnieje szeroka gama leków przeciwlękowych, Dobierze je Panu psychiatra. alternatywną lub równoległą metodą może być hipnoza relaksacyjna, skuteczna w tego typu problemach. Zapeszam do kontaktu, proszę znaleźć mnie w Internecie.