Ostatnimi czasy borykam sie z bólem około mostkowym , prawa strona klatki piersiowej połączona z ból

14 odpowiedzi
Ostatnimi czasy borykam sie z bólem około mostkowym , prawa strona klatki piersiowej połączona z bólem prawej łopatki , ,kolejny raz mam taką dolegliwość ostatnim razem po 3 tygodniach ustała ,jednak parę dni temu znów sie odnowiła . Zastanawiam sie co to możę być , licze na wskazówki :) Z góry dziekuje .(Młody mężczyzna 20 lat , aktywny fizycznie : siłownia )
Stawiam na mięsień zębaty przedni wraz z kompleksem okolicznych mięśni, lub dyskopatię szyjną z promieniowaniem do w/w mięsnia, chociaż być może warto również zdiagnozować się kardiologicznie i pulmonologicznie. Pozdrawiam

Często dochodzi do zapalenia chrząstkozrostu żebrowego u ludzi aktywnych fizycznie. Jeżeli nie występują inne objawy jak np mocny kaszel czy też drętwienia ręki lub tachykardie, można udać się bezpośrednio do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Pozdrawiam
Objawy, które Pan podaję mogą mieć kilka przyczyn. Ważną informacja jest tutaj czy nie doznał Pan w okresie poprzedzającym jakiegoś urazu podczas uprawiania sportu czy też czynności dnia codziennego oraz czy nie choruje Pan na serce lub inne schorzenia układu krążenia. Istotną jest tutaj również Pana postawa ciała, gdyż przyczyną również może być nieprawidłowa praca łopatki lub całej obręczy barokowej.
Przyczyn może być co najmniej kilka, zapraszam do gabinetu, aby zdiagnozować i naprawić :)
Witam
Stan przeciążeniowy tkanek miękkich. Polecam wizytę u terapeuty manualnego, zbada oceni, wdroży terapie i trening.
Pozdrawiam
Witaj,
Przyczyn Twoich objawów może być kilka: mechanicznie - od przetrenowania na siłowni mogło dojść do przeciążenia struktur w obrębie kręgosłupa piersiowego; od przyczyn bardziej wisceralnych: zmiana lub nie do konca prawidlowa dieta mogly wplynac na nieprawidlowa prace watroby i pecherzyka zolciowego, ktora emanuje wlasnie w okolice prawej lopatki - powodujac rowniez napiecia miesniowe w okolicach odc. piersiowego. Bedzie to rowniez wplywalo na napiecie przepony, ktora moze dawac uczucie klucia w okolicy mostka. Dlatego tez nie da sie jednoznacznie odpowiedziec co Ci jest bez pelnego zbadania sytuacji. Zalecam, abyś udał się do terapeuty manualnego/osteopaty, który sprawdzi wszystkie mozliwe polaczenia i sprobuje Ci pomoc.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Przyczyn może być wiele. Bez badania się nie obejdzie.
Witam jeśli przyczyną nie jest jakiś uraz to można by się tutaj skłonić do diagnozy odnośnie zespołu Tietzego który objawia się stanem zapalnym w obrębie stawów mostkowo-żebrowych, mostkowo-obojczykowych lub połączeń części chrzęstnej i kostnej żeber. Jest to zespół który pojawia się teoretycznie w starszym wieku ale miałem pacjenta w wieku 30 lat który też miał tą przypadłość być może nadmierna ilość ćwiczeń spowodowała stan zapalny ale żeby to stwierdzić należy przeprowadzić dalszą diagnostykę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Zapewne są to spięte mięśnie oraz zblokowane stawy międzykręgowe kręgosłupa piersiowego i żeber po prawej stronie. Mogą promieniować aż do mostka. Natomiast dla pewności należałoby przeprowadzić badanie u fizjoterapeuty.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Dzień dobry,
Przyczyn dolegliwości Pana może być wiele jak zablokowanie stawu międzykręgowego w kręgosłupie piersiowym, nadmiernie napięte mięśnie w obrębie kręgosłupa pierosiowego, nieprawidłowa praca łopatki bądź choroby sercowe. Bez dokładniejszego badania ciężko stwierdzić co Panu dolega.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Na pierwszy rzut oka wygląda na nerwoból związany z uciskiem na nerw rdzeniowy wychodzący na poziomie kręgosłupa piersiowego. Nerwy biegną w przestrzeniach międzyżebrowych począwszy od kręgosłupa, idąc pod łopatką, aż do mostka. Konieczne jest badanie fizykalne, ocena postawy ciała i analiza wzorców ruchowych dotyczących ćwiczeń wykonywanych na siłowni, być może gdzieś są błędy. Dolegliwości powinny ustąpić po terapii manualnej i kilku cwiczeniach wykonywanych regularnie w domu.
Sugeruję udać się do fizjoterapeuty by zróżnicować co jest przyczyną i zabrać się za leczenie. Bardzo często za taki stan odpowiada dysfunkcja w górnym odcinku piersiowym kręgosłupa...
Witam
Możliwe że ma Pan zablokowany staw żebrowo-poprzeczny do zablokowania mogło dojść poprzez nadmierne napięcie mięśni oraz ruch. Polecam udać się do terapeuty na terapię oraz znalezienie problemu blokowania się stawu, ponieważ u Pana to jest potwarzane.
Pozdrawiam
Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Dzień Dobry, przyczyn może być kilka między innymi zablokowanie stawu żebrowo-poprzecznego, nerwoból, zespół Tietzego i wiel innych. Należałoby skonsultować się z fizjoterapeutą.