Operacja zniekształconego łokcia.

7 odpowiedzi
Kiedy miałam 1.5 roku uległam wypadkowi. Od tamtej pory mój łokieć jest zniekształcony, a nerw jest krótszy. Lekarze w Anglii dają około 80-85% szans na powodzenie operacji. Poszukuje ortopedy, który mógłby powiedzieć mi realne szanse na wyleczenie ręki (jeśli operacja się nie powiedzie ręka będzie nieruchoma).
Na podstawie lakonicznego wpisu nie jestem w stanie udzielić na to pytanie odpowiedzi. Sugeruję konsultację u lekarza ortopedy z całą posiadaną dokumentacją. Po badaniu fizykalnym oraz przeanalizowaniu wyników badań dodatkowych - jest możliwość udzielenia odpowiedzi. Pozdrawiam

Wszytko zależy od typu zniekształcenia oraz rodzaju planowanej operacji. Proponuje przygotować pełna dokumentacje medyczna i wybrać się na konsultacje do profesora Pomianowskiego.
Nie jestem ortopeda, i ja raczej nie Pani nie pomoge
Nie bardzo wiem jak mogę pomóc ponieważ nie jestem ortopedą chirurgiem i nie mogę odpowiadać za lekarza. Zajmuję się głównie rehabilitacją. Ortopeda na pewno musi konsultować przypadek z bardzo dobrym neurochirurgiem i na tej podstawie opierać swoje przypuszczenia natomiast po samym zabiegu szybko włączona fizjoterapia to bardzo duże szanse na powodzenie i szybszy powrót do zdrowia
Witam,
mogę zaproponować kilku ortopedów w Krakowie, tj. dr Bonczar, któryś z doktorów w placówce Ortopedicum lub zajrzeć na stronę ww.sbil.pl/czlonkostwo.php i poszukać wśród tych specjalistów.
Czy poza zniekształceniem jest ograniczenie ruchomości, zaburzenia czucia?
Pozdrawiam
Czy uszkodzenie nerwu łokciowego spowodowało odnerwienie i unieruchomienie reki?. Jesli ruchomosc jest ograniczona to faktycznie operacja jest w jakims procencie ryzykowna. Jako terapeuta manualny sprobowalbym mobilizacji stawu lokciowego, neuromobilizacji i elektrostylulacji miesni zaopatrywanych przez ten nerw.
Witam, jeśli chodzi o Pani uraz, który był dawno, to ciężko jest powiedzieć bez wcześniejszego badania fizjoterapeutycznego, co można zrobić. Należy przeprowadzić badanie zakresów ruchu i sprawdzić jak funkcjonuje nerw i wtedy można powiedzieć jak ewentualnie można byłoby zadziałać. Jeśli o mnie chodzi to jestem fizjoterapeutą i mogę pod tym kontem przeprowadzić badanie i diagnozę, a ortopeda sam musi ocenić szanse i powodzenie leczenia operacyjnego.