Od zawsze miałam niskie poczucie własnej wartości, próbowałam to zmienić, ale od jakiegoś czasu nie

4 odpowiedzi
Od zawsze miałam niskie poczucie własnej wartości, próbowałam to zmienić, ale od jakiegoś czasu nie umiem się na niczym skupić, ani za nic się zabrać, nie mam motywacji ani chęci. Ważne sprawy odkładam na później bo wzbudzają we mnie przerażenie i wpadam w panikę, a później mam wyrzuty sumienia przez co ciągle siebie obwiniam i mam siebie za bezużyteczną i nic nie wartą i koło się zamyka. Czy coś ze mną nie tak i powinnam zgłosić się do psychologa?
Dzień dobry, myślę, że konsultacja u psychologa nie zaszkodzi. Na pewno warto wzmacniać swoje poczucie wartości poprzez różne techniki, z którymi może Panią zaznajomić właśnie psycholog. Tkwienie w bezradności i poczuciu winy na pewno nie sprzyja rozwojowi. To dobry moment aby poprosić o pomoc. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Dzień dobry. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry,
Niskie poczucie własnej wartości jest często związane z niespełnieniem podstawowych potrzeb emocjonalnych w dzieciństwie, a także brakiem poczucia akceptacji ze strony bliskich nam osób. Budowanie poczucia własnej wartości jest procesem wielotorowym. Zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii aby poznać mechanizmy służące temu procesowi.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko-Kalisz
bezproblemowo.com
Dzień dobry, jeśli Pani czuje, że nie radzi sobie z problemami, warto udać się do psychoterapeuty, który pomoże zrozumieć źródło problemów oraz sposób radzenia sobie z nimi. Zalecam psychoterapię, sama wizyta u psychologa raczej nie będzie wystarczająca. Pozdrawiam Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.