Od ponad 5 lat cierpię na zaburzenia urojeniowe . Leczyłem się u kilku psychiatrów i brałem bardzo d

2 odpowiedzi
Od ponad 5 lat cierpię na zaburzenia urojeniowe . Leczyłem się u kilku psychiatrów i brałem bardzo duże ilości różnych leków psychotropowych , które nie poprawiły mojego stanu . Moje kontakty z ludźmi są przez to bardzo ciężkie , a czasami niemożliwe. Czy mógłby mi ktoś z Państwa polecić jakieś leczenie , które miało pozytywne efekty na to schorzenie lub specjalistę , który się tym zajmuje? Pozdrawiam.
Witam. Stała opieka lekarza psychiatry w Pana sytuacji i dobrze dobrana farmakoterapia jest niezbędna, to podstawa. Ważne jest także systematyczne przyjmowanie leków, bo ich rolą jest złagodzenie objawów i umożliwienie Panu funkcjonowania. Jeśli ma Pan z tym problemy, to proszę porozmawiać szczerze z lekarzem, być może będzie możliwe zastosowanie leków nowej generacji, które przyjmuje się w formie zastrzyków działających przez kilka tygodni. Gdyby Pana stan na to pozwalał myślę, że warto by było skorzystać z takiej opcji leczenia jak Dzienny Oddział Psychiatryczny - przebywałby Pan tam kilka godzin dziennie korzystając z opieki lekarza, psychoterapii i innych zajęć takich jak np. relaksacja, arteterapia czy muzykoterapia. Mógłby Pan także pobyć między ludźmi, co nie mniej ważne, a po zajęciach wracać do domu. Takie leczenie odbywa się w ramach NFZ, trzeba jedynie wziąć skierowanie od lekarza i zapytać, gdzie taki oddział jest. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Leczeniem schorzeń, o których Pan pisze zajmuje się lekarz psychiatra. Można się udać do poradni zdrowia psychicznego lub na najbliższy oddział psychiatryczny bez skierowania. Uważam, że dobrym krokiem byłby pobyt w szpitalu w celu ustawienia odpowiedniego leczenia, podczas którego lekarze dostosują odpowiednie dawki tak, by była pewność, że leki działają oraz aby zachował Pan komfort życia. Pozdrawiam!