Od ponad 30 lat cierpię na migreny. W ostatnich latach dołączyły dość częste i uporczywe bóle głowy.

12 odpowiedzi
Od ponad 30 lat cierpię na migreny. W ostatnich latach dołączyły dość częste i uporczywe bóle głowy. Tomografia nie wykazała niczego niepokojącego. Czuję coraz większe bóle kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego i czasami piersiowego.
*Mam 46 lat, ale już ponad 10 lat temu miałam pierwsze badania w kierunku gęstości kości, które wykazały istniejącą osteopenię.
*Po kilku latach bóle stawów dłoni, nadgarstków i łokci skłoniły mnie do wykonania RTG - okazało się, że badanie wykazało osteoporozę okołostawową i wysokie prawdopodobieństwo RZS.
*W ostatnich 7 latach trzy razy w następstwie gwałtownego ruchu coś mi się blokowało w kręgosłupie i miałam tak ostry ból (pomiędzy odc. piersiowym a lędźwiowym), że za każdym razem leżałam plackiem przez 5-6 dni. Potem samo mijało.
Lekarz z opisu sławnego twierdził, że to dysk.
Mam zawroty głowy, często wpadam w domu na różne przedmioty. Drętwieją mi palce i czasem czuję dziwne mrowienie w stopach. Dretwieje mi szczęka, bo mam jakiś problem że stawami żuchwowo-skroniowymi.

Dwa tygodnie temu ortopeda uznał, że to mogą być problemy spowodowane zablokowanymi kręgami szyjnymi. Mam wiecznie spięte mięśnie. W nocy budzi mnie ból zaciśniętej szczęki.

Ortopeda coś mi tam odblokował skręcając moja głowę brodą w kierunku lewego i prawego barku - głośno chrupnęło kilka razy.

Minęło dwa tygodnie, a mnie coś boli w kręgosłupie na wysokości barku. Ból jest taki jak przy siniaku np po mocnym uderzeniu... czy to może być ból spowodowany gwałtownym odblokowaniem kręgów szyjnych? (po manipulacji ortopedy np jakieś naciągnięcie?)
Może powinnam wykonać RTG tego odcinka?
Rtg jest badaniem podstawowym. Proponuję wykonać tomografię, każdy terapeuta czy lekarz odczyta z niej o wiele więcej. Odblokowanie kręgów szyjnych i odcinka piersiowego metodą Ackermanna (bardzo bezpieczna i skuteczna) powinno dużo pomóc.

Niestety RTG jest to badanie podstawowe, lepiej wykonać albo rezonans magnetyczny albo tomografię. Proszę skontaktować się ze specjalistą np. neurologiem.
witam, RTG nie zaszkodzi, wykluczy np przeciwwskazania do dalszej terapii, jednak to co jest opisane wskazuje m,in na zwiekszone napiecie miesniowe, nawet jesli spowodowane jest innych schorzeniem to mozna z nim walczyc od razu by złagodzić bole i dyskomfort. zalecam wizyte u fizjoterapeuty od razu a w miedzyczasie postaranie sie tez o RTG.
Jest mozliwch sporo przyczyn podanych przez panią objawów. Na pocieszenie dodam ,ze mogą być to tzw, zaburzenia czynnosciowe-odwracalne,jednak trzeba w miarę prędko udać się do odpowiednio przeszkolonego terapeuty(osteopata ,terapeuta manualny ,terap.integracji strukturalnej ,powięziowy ,czy podobnej) aby zdiagnozował objawy i podjął adekwatną terapię.Zapraszam
Problem o którym Pani pisze jest złożony dlatego najlepiej udać się do specjalisty osteopaty lub fizjoterapeuty z doświadczeniem. W takim przypadku radzenie na forum nie przyniesie efektów.
Witam. Ogolnie problem o którym Pani pisze wynika z zaburzeń układu hormonalno-nerwowego. Trochę to długo jak na ból po manipulacji. Wygląda jednak na powikłanie po manipulacji które się zdarzają raczej rzadko niemniej jednak są. Ja na Pani miejscu poszedłbym na konsultację do fizjoterapeuty zdiagnozować rzeczywistą przyczynę bólu. A zaburzenia hormonalno-nerwowe leczył u kompetentnego endokrynologa- ale dobrego, nie pierwszego lepszego.
Witam.
Przyczyn takich objawów jest wiele, nawet najlepsze badanie diagnostyczne nie wykryje często przyczyny takich problemów. Proponuje udać się do fizjoterapeuty, który zbada i oceni cała sylwetke i dobierze terapię:)
Problemy opisane przez Panią są wielopoziomowe. Napewno powinna się Pani udać do endokrynologa i przychodni leczenia osteoporozy. Co do dolegliwości bólowych to najprawdopodobniej wszystkie są spowodowane uogulnionymi problemami z systemem powięziowym.
Swoim pacjentom zawsze powtarzam, że ciało jest jednością i tak trzeba je leczyć, niezależnie gdzie występują dolegliwości.
Uważam ze te objawy które Pani opisuje powinny panią skłonić do wizyty u osteopaty lub fizjoterapeuty w osteoporozie nie powinno sie robić manipulacji kręgosłupa wskazana jest terapia cząstkowo krzyżowa lub techniki powięziowe
Witam, po zapoznaniu się z opisem Pani objawów sugerowałabym wykonanie rezonansu magnetycznego, który jest najdokładniejszym badaniem, a następnie zgłoszenie się wraz z wynikiem do ortopedy lub fizjoterapeuty, w celu wykonania dokładnego badania i znalezienia konkretnej przyczyny Pani objawów, a dopiero później wdrożenie terapii, ponieważ wyżej wymienione "zaleczały" u Pani tylko objawy, a nie przyczynę.
W Pani przypadku osteoporoza jest przeciwskazaniem do zabiegów "chrupania". Polecam wykonać to RTG w celu upewnienia się, że z odcinkiem szyjnym jest wszystko w porządku. Co do pozostałych problemów, w tym bólów głowy, poza odwiedzeniem dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty, polecałbym przyjrzenie się swojemu stylowi życia, emocjom oraz lękom. Według mnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej część Pani objawów ma podłoże psychosomatyczne. Polecana wcześniej terapia czaszkowo-krzyżowa jest dobrym pomysłem.
Polecam wykonać RTG czynnościowe oraz udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty. Po wnikliwym wywiadzie, badaniu funkcjonalnym terapeuta określi przyczynę problemu i wdroży leczenie lub jeśli uzna skieruje Panią na dokładniejsze badania.